Pokus o eliminaci pazvuků

Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod Kojot » 20 pro 2021, 13:49

Ahoj, po pár desítkách km jsem zjistil že v NC je větší rámus se zataženou střechou než bez ní. Asi po třech hodinách jsem identifikoval co mi nejvíc "tahá" za uši.
1. Jsou to pneumatiky (ano jsou starší, ale na dojetí je nechám) doporučit si pak nechám zvlášť. :)
2. Plasty v kufru, jsou tak nějak rozhrkané, drnčí o plechy kam mají přiléhat. Zkoušel jste to někdo řešit. Nějaký tapec s filcem, nástřik pěnou/tlumením, výplň atd.. vložil jsem molitan, to eliminovalo dost ale ne vše.
3. pravá zadní část střechy za spolujezdcem, odtud jde při zavřené střeše nejvíc nepříjemný zvuk (hučení a celkově nepříjemný hluk) a tady nevím co s tím. Střecha je v dobrém stavu, vypnutá, neprodřená. Pokud nacpu za sedačku deku / polštář zvuk ustane. Ale pak se nedá stáhnout a nesedí se dobře atd.. Jen jsem hledal tak to neberu jako řešení :)
Na druhou stranu se mi líbí jak zvuk motoru proniká do kabiny a zatim tohle mne baví. S tím, že bych možná ocenil hlubší zvuk z výfuku, možná i vyměnit sání.. :)
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod KarlosPV » 20 pro 2021, 16:01

Mám to podobně, ale se střechou téměř nejezdím, tak mě to až tak moc netrápí. Vytlumil jsem celý kufr (Ahifi), ale to jsem dělal hlavně kvůli výfuku (Remus) a to částečně vyřešilo i tepelnou izolaci, protože když jsem občas dal něco do kufru, tak to bylo vše dost zahřáté. Zvukově to taky pomohlo, ale pazvuky slyším spíše za sedadly (asi taky plasty), takže v létě ještě použiji co mi zbylo a vytlumím to i tam. Ale extra zázrak už od toho nečekám, protože výfuk toho sám dost vyřešil :lol:
KarlosPV
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23 kvě 2018, 09:11

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod Kojot » 20 pro 2021, 16:21

KarlosPV píše:Mám to podobně, ale se střechou téměř nejezdím, tak mě to až tak moc netrápí. Vytlumil jsem celý kufr (Ahifi), ale to jsem dělal hlavně kvůli výfuku (Remus) a to částečně vyřešilo i tepelnou izolaci, protože když jsem občas dal něco do kufru, tak to bylo vše dost zahřáté. Zvukově to taky pomohlo, ale pazvuky slyším spíše za sedadly (asi taky plasty), takže v létě ještě použiji co mi zbylo a vytlumím to i tam. Ale extra zázrak už od toho nečekám, protože výfuk toho sám dost vyřešil :lol:


Tam jsem si to zkoušel konfigurovat a cca 9.000Kč a 30Kg to mě trochu zaskočilo. :)
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod KarlosPV » 20 pro 2021, 16:51

Kojot píše:
KarlosPV píše:Mám to podobně, ale se střechou téměř nejezdím, tak mě to až tak moc netrápí. Vytlumil jsem celý kufr (Ahifi), ale to jsem dělal hlavně kvůli výfuku (Remus) a to částečně vyřešilo i tepelnou izolaci, protože když jsem občas dal něco do kufru, tak to bylo vše dost zahřáté. Zvukově to taky pomohlo, ale pazvuky slyším spíše za sedadly (asi taky plasty), takže v létě ještě použiji co mi zbylo a vytlumím to i tam. Ale extra zázrak už od toho nečekám, protože výfuk toho sám dost vyřešil :lol:


Tam jsem si to zkoušel konfigurovat a cca 9.000Kč a 30Kg to mě trochu zaskočilo. :)

Je to MX5 ne X5 :lol: , takže viděl bych to tak 4kg a pak ani ta cena nebude vražedná.
KarlosPV
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23 kvě 2018, 09:11

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod ReVolte » 29 pro 2021, 18:52

Mrkni na mojí galerku, fotil jsem jak jsem auto tlumil. Měl jsem NC a mám NCFL a tohle je problém několika věcí:
- Vytlumení kufru a za plastovým deklem za sedačkami.
- Hození falcu na hranu plastu pod střechou /Když natáhneš střechu tak ten plast co funguje jako polička za hlavou
- Vrzání sedaček o zadní plastovou stěnu
- Povolená střecha v konstrukci
- Nevhodný výfuk

Doporučuji vytlumit, alespoň jako já a vyřešit ten plast.
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod Kojot » 15 bře 2022, 17:09

Tak jsem se dostal k nákupu pneu. A to sem zas "šlápl" do tématu :) :twisted: Ale jezdil někdo tyhle pneu?

YOKOHAMA ADVAN FLEVA V701
nebo
PIRELLI PZERO NERO GT
V rozměru 205/45 R17

Navíc jsem zjistil, že spousta lidí mění originál ráfky 17x7J ET55 za 17x7,5 navíc s ET45 s gumama 215/45 - tohle ale nemám v TP a nějak se mi do toho úředničení nechce..
Má k tomu někdo něco? :)
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod RTjohny » 17 bře 2022, 21:57

Ty Pirellky jsem mel kdysi vzadu a byl jsem s nimi spokojeny. Vpredu jsem mel tehdy nejake Toyo a byl to dobry setup po koupi. Ted mam vsude Pilot SuperSport, ktere ceka nejspis posledni sezona.
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod Kojot » 18 bře 2022, 09:57

RTjohny píše:Ty Pirellky jsem mel kdysi vzadu a byl jsem s nimi spokojeny. Vpredu jsem mel tehdy nejake Toyo a byl to dobry setup po koupi. Ted mam vsude Pilot SuperSport, ktere ceka nejspis posledni sezona.


Dík za info, kolik toho člověk najede na těch Pilotkách? Dá to tři sezony? (30.000km)
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod RTjohny » 18 bře 2022, 20:32

to asi zalezi od stylu jizdy :-D U me to vyjde na tech cca 30k
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Pokus o eliminaci pazvuků

Příspěvekod Cores » 19 bře 2022, 22:28

Advan fleva mám připravený na mazdu 6 a jsem na ně zvědavej. Mají nižší hlučnost a líbí se mi i vzorek. Mám rád yokohamy, takže to byla jasná volba a jsou i za pěkný peníze, ono v r19 zase takovej výběr není.
Mrkni na hankook S1 EVO3. Mám nový zimáky icept evo 3, je to parádní tichá guma.

Co se týče odhlučnění, tak na to nejlíp funguje volume do prava :lol:
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Seznam a 92 návštevníků