MX5 - co je kde na prodej

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod PetrH » 15 srp 2019, 10:57

kulana67 píše:Tak vymazlený Mb nebo Na bez koroze bych klidně bral, ale kdo ho prodává.

Nabizim svoje komplet zrenovovany NB za 179t.
Je to sice o 19 vic, ale koukni do sekce inzerce ;)
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 280
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 13:33
Bydliště: Plzen

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod Filipos » 17 srp 2019, 18:08

Ahoj kluci, nevíte něco o tomhle?

https://auto.bazos.cz/inzerat/108146843 ... -16-NA.php

Bylo to na sportovních vozech cca 5.8. za 179 tis i s turbo kitem, zmizelo to za dva dny a ted se to prodává bez turba a vypada ze i od jineho cloveka. :?:
Filipos
 
Příspěvky: 12
Registrován: 08 lis 2015, 11:47

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod Martin83 » 10 zář 2019, 08:18

Ahoj kluci, co si o tom myslíte, nízký nájezd, nízká cena a veterán to taky není.... Prodávají se za více s větším najezdem
https://auto.bazos.cz/inzerat/109241135 ... adster.php
Martin83
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2019, 12:16

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod TeeJay » 10 zář 2019, 13:11

Podvod nebo špatná cenotvorba prodejce :) inzerát je už pryč, ale NCfl za 160 fakt nečekej.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod PetrB » 20 zář 2019, 11:27

Ahoj vsem! :)
Co prosim soudite o stavu tohoto NA podvozku? Vypada to, ze je spravovany, ale jsou tam podle vas nejake podezrele svary, pretreni,.. mira koroze..? A jeste jeden blbej dotaz... takova ta nazloutla vec uplne vepredu napric to je tam co? Prijde mi, ze to tam nepatri.

Obrázek
PetrB
 
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2019, 13:14

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod TeeJay » 20 zář 2019, 12:10

Podlaha vypadá ok, na krajích u prahů je ale evidentně čerstvě přestříkáno, takže kdo ví, co je pod tím - buď je to spravované nebo zamaskované, vyber si. Nápravy tam vidět moc nejsou, ale spodní ramena, co je vidět, moc dobře taky nevypadají. Ale spodní vypadají vždycky hůř, no chtělo by to více fotek.

Vepředu to vypadá jak molitan přidělanej ze shora na krytu motoru, aby olej nechcal pod auto, ale do molitanu :D

Navíc je to všechno relativní. Se správnou cenou nic není problém. Ale bez znalosti ceny a zbytku auta, čistě podle téhle jedné fotky, se mi to auto nelíbí.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod Renee » 20 zář 2019, 16:00

No prahy jsou zespoda určitě stříklé, ale zas to za ně drží ve vzduchu tak úplně na perník asi nebudou :D
Ale ty ramena jsou dobrej ekl. Na druhou stranu nejsou z papíru tak asi ještě budou provozuschopné a vyměnit ramena není zas takový problém. Ale celkově to vypadá jako spodek levného auta, jestli to není levné auto tak bych si to dvakrát rozmyslel...
A ten molitan pod krytem motoru, no bojím se pomyslet proč tam je :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod PetrB » 20 zář 2019, 19:25

Panove, diky za nazory - slo mi predevsim o tech padesat odstinu sedi a ... tu vec na m (nechtel jsem to napsat na plnou klabosku) ;)
Je to fotka z netu, nevidel jsem to osobne, ale z ostatnich fotek to na auto s 160tm (amerika, predfejs) vypada imho nadprumerne hezky vcetne vnitrku (nove sesle, tapec, strecha se sklem a daisy kola, nezbastlene, opecovane). Majitel priznava opravy zadnich blatniku, servis naplni a takovou tu vseobecnou omacku ktera je u kazdeho inzeratu, to vse za bratru zhruba 105 tisic.
Cely tento podvozkovy prispevek mel byt o tom co asi tak cekat od koupe - co si budem povidat - vozu ktery je mnohdy starsi nez dost jeho kupujicich. ;-)
PetrB
 
Příspěvky: 14
Registrován: 19 dub 2019, 13:14

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod vrenclouff » 31 říj 2019, 15:00

Ahoj všem,

taktéž jsem podlehl miatě a zvažuji její koupi. Vím, že zima nění ideální čas, ovšem zase je čas ji připravit na sezónu. Prolezl jsem spoustu diskuzí zde na fóru a tuším na co si tak dát pozor. Nejsem žádný mechanik a většina oprav by byla v servisu. Auto bych bral jako projekt, kde bych se postupně většinu důležitého naučil. Bylo by to moje jediné auto, ovšem ne na dení ježdění. Auto nepotřebuji, takže spíš pro zábavu a emergency případech (bydlím ve městě).

Mám zkušenosti s NA, kterou jsem měl půjčenou na měsíc a s pohodlím jsem problém neměl (650 km na jeden zátach v pohodě). Uvažuji ovšem o NB/NBFL, se kterou žádné zkušenosti nemám, ale předpokládám, že bych se tam vešel stejně - mám 183 cm. S autem bych chtěl převážně jezdit, ne jej leštit v garáži, a to za hezkého počasí v jakoukoliv roční dobu. Četl jsem hodně o reznutí, ideálně by se mi líbila taková, která má tyto problémy vyřešené (odstraněná rez, vystříkané dutiny, atd...). Co se týče výbavy a motoru, preferuji 1.8 a výbavu na pohodlí - vyhřívané sedačky, manuální AC, atd.. takové věci se dají ale také dokoupit.

Jak jsem zmiňoval, nejsem typ co by si to opravil sám, takže hledám spíš takovou, kde je to již hotové. Zase ale ne takovou, kde jsou doplňkové díly v hodnotě převyšující cenu auta. Budu vděčný za jakékoliv rady.
Jsem z Plzňě, pokud by někdo věděl o nějakém pěkném kousku, budu rád. Našel jsem (viz níže) kousky, které vypadají zajímavě.


(1) https://www.sportovnivozy.cz/117549-maz ... ary?fz=vse

(2) https://auto.bazos.cz/inzerat/111187080 ... -107kw.php

(3) https://www.sportovnivozy.cz/121032-maz ... tive-6q-as

Podle fotek vypadají všechny tři dobře. Můj strop je 150 000 Kč, kde bych očekával, že nebudu muset investovat do plechařiny, motoru, atd...
Děkuji moc za názory.
vrenclouff
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 říj 2019, 23:46

Re: MX5 - co je kde na prodej

Příspěvekod Renee » 06 lis 2019, 08:18

Nejsem odborník abych ti nějak velice radil, ale pokud vím, dodělat klimu je docela voser takže raději kup auto kde už je. Ostatní věci dodělat už takový problém není.
Koroze problém je a bude, chápu že z toho máš strach ale je to věc kterou si dokážeš zařídit sám. Lemy si pohlídej, protože ač se vyvařit dají, musíš to pak ještě lakovat a tam může nastat problém trefit barvu. Ale nosníky motoru už i díky zdejšímu členovi nejsou takový problém udělat. Nová koroze ti tam každopádně nejpíš vznikne při používání, dutiny je třeba dělat pořád dokola, to není něco co pořeší předchozí majitel a ty na to pak nemusíš sáhnout. Opravit si to sám se naučíš během pár let :)

(1) vypadá zvenku hezky, má hardtop, nosič a kryt stažené střechy což cenu samotného auta snižuje pod 100k a to už je za nerezavou 1.8 skoro i podezřelé. Zespoda mi přijde souvisle natřená nějakou černotou a v motoráku jsou patrné rezavé úchyty příslušenství, přijde mi to podezřelé protože moje hromádka neštěstí je takhle rezavé nemá.

(2) má slabší fotodokumentaci, jak vypadá zespoda nevíme, chtělo by to zajet a kouknout ale takhle na pohled asi dobrý, cenově sebevědomější protože nemá periferie jako (1).

(3) už jsem prošvihl ale byla to sportivka a to obecně chceš :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 105 návštevníků