Pokuty postou z Talianska

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod Bro78 » 06 bře 2015, 15:01

Caute!

Pred 8 mesiacmi sme boli na roadtripe v Toskansku. Zaciatkom tohto tyzdna mi prisiel doporuceny list, v ktorom ma jeho autor vyzyva, aby som zaplatil pokutu za vjazd do nepovolenej zony v Bologni ("Entrance in pedestrian area or in restricted traffic area without having the prescribed authorisation"). List je sice nadpisany "Polizia Municipale", ale nema ziadnu peciatku, ani ochanne znaky, len oscanovany podpis.
V liste je odvolavka na web bologna.babyloweb.eu na ktorom sa da pozriet aj fotografia priestupku. Pozrel som si web a skutocne som tam nasiel fotku svojho auta. Ale na fotke nebolo nic viac, len auto. Tzn nic z coho by sa dalo usudit, kde bola fotka urobena, ziadne udaje o case, datume, atd. Ak by som si urobil fotku doma na parkovisku pred Tescom, tak bude rovnaka.
Co sa tyka webu, nenasiel som ziadnu spojitost z policiou, alebo niecim statnym. Navyse cely web posobi tak, ze by sa dal spravit za par hodin.
No a teraz sa natiska otazka, co s tym? Zaplatit, nezaplatit? Je to nieco oficialne, alebo podvod? Mate niekto skusenosti?
Pripadne pls, aspon poradte, ako by sa dala overit autenticita toho listu.

Dik,

Bro.
Bro78
 
Příspěvky: 21
Registrován: 02 črc 2013, 16:59

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod cafe-racer » 06 bře 2015, 16:03

Jednoduchá otázka : jak by tě bez spojitosti s policií našli ? Najít adresu majitele podle SPZ není zdaleka tak snadný.
Neplatil bych nic, ale můžou to na tebe vytáhnout během příští návštěvy IT i během rutinní kontroly (pravděpodobnost jedna ku miliónu, ale určitě by to nepotěšilo).

Chtějí to na účet ? Třeba zjistíš po dohledání toho čísla že je to vyhlášenej fígl :-)
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod Bro78 » 06 bře 2015, 18:37

- poskytovatielia ubytka, alebo ich zamestnanci. Maju adresu a staci pozriet akym autom si prisiel.
- dalej platis mestsku dan, tam mozno tiez idu udaje o tvojej adrese. Neviem.
- alebo niekto moze mat pristup k oficialnej DB (cez znameho, unik dat, co ja viem). Typek uz len pobeha po meste, najde zahranicne auta a ma zarobene.
Bro78
 
Příspěvky: 21
Registrován: 02 črc 2013, 16:59

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod Spider » 06 bře 2015, 20:54

Chlape, toto bude kravina ako voda v kosi. Ved predsa ak je na nejaky pozemok zakazany vstup, tak by to malo byt patricne oznacene. Taketo veci sa riesia na mieste, nie dodatocne postou, navyse fotkou, ktora nic nedokazuje. S takou formou dopisu ako si popisal si mozu vytriet zadnicu akurat. Ak to bude oficialne, tak to bude aj oficialne oznaceny dopis. Urcite nic neplat
Spider
 
Příspěvky: 286
Obrázky: 40
Registrován: 01 srp 2014, 16:46
Bydliště: Nitra

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod widar » 07 bře 2015, 09:47

Co zkusit kontaktovat Italskou ambasadu s prosbou o radu a pomoc? Případně slovenské úřady. Kolega tak řešil pokutu za rychlost, měření hned za značkou překrytou větvemi.
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod Sedrik » 10 bře 2015, 23:43

Neřešil bych - Italská policie by tě měla IMHO kontaktovat prostřednictvím policie tvého státu (resp. italská policie nemá na území ČR a SR žádné pravomoci).
Dobrý nápad (pokud bys chtěl mít jistotu) je zeptat se na MZV, možná i ta italská ambasáda...ale

...
"chvíle hledání na google"
.....

Toto jsem našel:

https://www.euroskop.cz/8454/1990/clane ... -v-cizine/
Podstatou návrhu je výměna informací mezi členskými státy, která má ulehčit práci orgánu státu, v němž byl přestupek spáchán. V případě, že je s vozidlem registrovaným v členském státě spáchán dopravní přestupek v jiném členském státě (a není vyřešen přímo na místě), mělo by dojít k výměně informací mezi dotčenými státy. Stát, kde byl přestupek spáchán, zašle poznávací značku a další podstatné informace týkající se data a místa spáchání přestupku státu pobytu držitele vozidla. Stane se tak prostřednictvím elektronické sítě.

Směrnice samotná je zde: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 51&from=CS
Shrnutí zde: http://europa.eu/legislation_summaries/ ... 001_cs.htm
Nepodařilo se mi dohledat jakým zákonem byla směrnice transponována/implementována - předpokládám, že v zákoně o přestupcích, ale nevím.

Domnívám se ale, že skutečně bys měl být kontaktován policií domovského státu a na výzvy policie jiného státu (ať už v EU, nebo ne) bych nereagoval.
Lost but not forgotten: MaX NBFL 1.8l LSD Silver Blues
BMW E90 325xi Japanrot
Sedrik
 
Příspěvky: 451
Registrován: 21 dub 2011, 19:21

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod bmxdave » 11 srp 2019, 23:53

Zdravim, v patek mi prisla pokuta za rychlost z Italie, kterou jsem spachal loni v zari :shock: ale dopis je napsan jen v anglictine a nikde neni uvedeno cislo uctu a ani adresa kam castku poslat, mam jen IBAN a BIC. Ma s tim nekdo zkusenost a poradi co s tim delat?
bmxdave
 
Příspěvky: 889
Obrázky: 1
Registrován: 28 led 2012, 17:34
Bydliště: Hodonín

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod Koník » 12 srp 2019, 00:40

No posli penize na ten IBAN. To je cislo uctu v mezinarodnim formatu.
Koník
 
Příspěvky: 101
Registrován: 02 led 2017, 23:23
Bydliště: Příbram

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod bmxdave » 12 srp 2019, 09:49

Ano, to jsem si uvedomil az kdyz jsem to napsal. :) Jen teda cislo pokuty nebo RZ napisu do poznamek k te platbe nebo nevim, snad to bude cajk. :?
bmxdave
 
Příspěvky: 889
Obrázky: 1
Registrován: 28 led 2012, 17:34
Bydliště: Hodonín

Re: Pokuty postou z Talianska

Příspěvekod spooon » 12 srp 2019, 21:15

já bych nikam nic neposílal. Když to není přeložený do češtiny, tak maj smůlu...
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 127 návštevníků