Geometrie

Re: Geometrie

Příspěvekod martin_71 » 27 dub 2020, 17:14

Dnes jsem byl na doporučení místních na geo ve Vřesině (Pneuservis AR) a nějak z toho nejsem úplně šťastný.

Posledních pár let jsem jezdil tento setup, najezdím sice v mazdě celkem málo, ale když už, tak se rád svezu trochu ostřeji a tyto hodnoty se naposledy podařilo i docela přesně nastavit (dělali mi to u Auto Rubý v Mariánkách, ale ti už podle všeho nefungují). Takže toto byl požadavek i dnes.

Přední Levá / Pravá
Sbíhavost +0⁰05´ / +0⁰05´
Odklon -1⁰00´ / -1⁰00´
Záklon +5⁰00´ / +5⁰00´

Zadní Levá / Pravá
Sbíhavost +0⁰05´ / +0⁰05´
Odklon -1⁰30´ / -1⁰30´

Excentry šly všechny pohnout, takže hurá. Byl jsem celou dobu u toho co to mechanik dělal, byl docela v pohodě a hodnoty nastavení jsem mohl průběžně sledovat, prý tam jezdí několik mx-ek, takže auto znal. Při průběžném nastavování byly hodnoty hodně blízko požadovaným a byly minimální rozdíly mezi pravou a levou stranou. Nicméně když pak vše finálně přeměřil, vylezlo z toho toto, viz níže. Ohledně sbíhavosti tvrdil, že rozhodující je celková hodnota, ale přiznám se, že plus na jedné a mínus na druhé straně mě docela serou. A možná jsem paranoidní, ale jízdně mi to přišlo tupější než před geo, záklony byly před geo 4,5 - 5 stupňů, tak nevím, jestli mohou mít takové odchylky až takový vliv. Bohužel strávil jsem tam skoro hodinu a půl a už nebyl čas to řešit dále, tak jsem to zatím nechal tak. Ty
záklony na vyšší hodnotu nastavit jdou, prostor tam byl.
Co s tím? Mechanik mi v telefonu řekl, ať s tím když tak dojedu, ale moc se na to netvářil. Mám to i celkem z ruky, tak nevím. Nechci to nechat korigovat někde, kde mazdu zespodu nikdy neviděli. Co myslíte?
Přílohy
Scan0002.jpg
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Re: Geometrie

Příspěvekod Krenstik » 28 dub 2020, 22:22

Upřímně? za to bych ani nezaplatil.....
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: Geometrie

Příspěvekod Robo96 » 29 dub 2020, 09:07

Zalezi v akom stave mas capy, bushingy a celkovo podvozok. Pokial mas "vydychany" podvozok, moze sa technik snazit kolko chce, pohnes s autom a hodnoty su znovu ine. Odklony su relativne ok ale tu zbiehavost by som skusil dat prestavit (za predpokladu ze mas ok capy a tiahla). na zaklon sa vysrat ak nedriftujes/nezavodis
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Geometrie

Příspěvekod martin_71 » 29 dub 2020, 09:09

Krenstik: jo, to chápu. Já jsem bohužel zaplatil.
Jinak nevím, jestli k nim ještě jezdí někdo odtud, docela by mě zajímalo, jak to dopadá u jiných. Samozřejmě reference jsou ošemetné, evidentně záleží na tom, jak se zrovna mechanik vyspí a jak moc se mu chce. V telefonu mi sice řekl, ať s tím dojedu, že se na to podívá znova, ale nevím. Hlavně po tom, co dodal, ať se nedivím, že to nejede jak má, když si nechávám nastavit jiné hodnoty než tovární - to mě rozsekalo :D
Chtělo by to sypat sem asi víc zkušeností se servisy.. Já mám domluvenou přes známého geo v servisu v Karviné, kde prý dělají i okruhová auta, tak jsem zvědav. Pak to sem hodím.
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Re: Geometrie

Příspěvekod martin_71 » 29 dub 2020, 10:01

Robo: tak to je určitě pravda, nevím, nakolik to může platit tady.. auto má najeto 135 tisíc a siláče jsou původní, vůle v čepech nepozoruju.. Pri 120 tkm šlo vše nastavit relativně přesně, ale samozřejmě nějaké opotřebení od té doby tady mohlo mít vliv, to nejsem schopen posoudit. Uvidíme, jak dopadne druhý pokus.
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Předchozí

Zpět na Kola, pneu a geometrie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron