Alpské průsmyky (Pässe)

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod TeeJay » 27 črc 2016, 21:52

KarolKo píše:... poprvé jsem jel při cestě z Innsbrucku do Söldenu přes Sellrain a Kühtai, což je silnice málo frekventovaná (až ve výšce přes 2000 m), ale nádherná, s krávami se zvonci na silnici, z nichž jedna mi málem nasr.la do majdy...

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod gramo » 28 črc 2016, 10:33

Něco podobného jsme zažili taky :)
https://youtu.be/wNOXrCw_pjk
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Bass.Boi » 29 črc 2016, 08:44

No a vlevo jak ste minuly ty kraaaaavy, tak je takova krasna Ruska Kapelica 8-)
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Tomin » 16 úno 2020, 13:25

Zdravím přátelé! Mám dotaz, kdy se otevírají průsmyky na letní sezonu. Máme naplánován trip po alpských sedlech poslední týden v květnu. Převážná většina trasy vede přes Švýcarsko, kde chceme navštívit průsmyky jako Klausen, Furka, Grimsel, ... . Nechceme minout též Stelvio a Timmelsjoch. Jakožto nezkušený cestovatel jsem žil v domnění, že sedla jsou po zimě nejpozději v dubnu otevřené. Pohled na tento seznam UAMK mě dost nemile překvapil. Jaký je rozdíl mezi "do května" a "do konce května". Máme to posunout o týden na začátek června, nebo to risknout ještě v tom květnu, který je pro nás z mnoha důvodů vhodnější. Děkujeme.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Andre_fux » 16 úno 2020, 16:35

Stelvio se otvírá až v červnu/červenci záleží na tom jaká je zima. Passo Rombo (Timmelsjoch) dle jejich webovek otvírá až v červnu/červenci. Grossglockner je jeden z těch co se otvírá už v květnu, většinou to stihnou ale až na 8. otevřít . Myslím, že mám i nějaké fotky z května z GG u sebe ve vlákně aby jsi viděl o čem to je otevřít průsmyk :). Ale spíše počítej že se otvírají až v červnu/červenci.

Přece jen znovu zprovoznit průsmyky není to jako přezout auto ze zimních na letní.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Jirka » 16 úno 2020, 23:42

Souhlasím s Ondrou, proto bývá jistotou spíše třeba konec srpna/začátek září, kdy už upřímně slunko tak nepeče a sedla jsou průjezdná. Ale chápu, že den je zase kratší...

Nicméně počasí je mrška nevyzpytatelná, viz minulý rok sněžení v květnu. Letos to vypadá, že nikde ani nenasněžilo, ale holt v dolomitech bude situace jiná.

Každopádně plány krásné a držím palec ať vše klapne :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Tomin » 17 úno 2020, 00:16

Ano, i z jiných zdrojů máme teď potvrzené, že přelom may/june v podstatě garantuje uzavřenost všeho možného. Ale zase je pravdou, že letos se tu - ani tam - zima moc neohřála, tak je stále ve hře tento brzký termín pro výpravu. Ale pro úplnou jistotu jsme rezervovali nocležny i na ten červenec a uvidí se.
Mám ještě poddotaz(y) - moc mi bude záležet si na každém průsmyku pořídit památeční samolepku. Jaké máte zkušenosti s dostupností? Dají se pořídit i jinde mimo vrcholky, třeba v údolích po krčmách a trafikách? Jsou na výběr i velikosti? Kupujete si jich i víc, a proč?
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod hroche » 17 úno 2020, 19:15

Andre_fux píše:Stelvio se otvírá až v červnu/červenci záleží na tom jaká je zima. Passo Rombo (Timmelsjoch) dle jejich webovek otvírá až v červnu/červenci. Grossglockner je jeden z těch co se otvírá už v květnu, většinou to stihnou ale až na 8. otevřít . Myslím, že mám i nějaké fotky z května z GG u sebe ve vlákně aby jsi viděl o čem to je otevřít průsmyk :). Ale spíše počítej že se otvírají až v červnu/červenci.

Přece jen znovu zprovoznit průsmyky není to jako přezout auto ze zimních na letní.


například passo rombo se loni otvíralo 8.7. 2019
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Tomin » 18 úno 2020, 13:44

Tvl, nakonec jsme to přesunuli na druhou půlku července, ale i tak to -jak koukám - ještě není moc garance že všude projedeme! Kolik je teď sněhu na Timmelsjoch jsem nenašel, ale o kousek níž v Sölden je ho 3,5m :shock:

K těm samolepkám - můžu vás poprosit o ukázku vaší sbírky? Že byste sem mrskli fotky vašich vík o kufrů (nebo kam si to lepíte) ;)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Alpské průsmyky (Pässe)

Příspěvekod Safa » 18 úno 2020, 14:21

Tyhle jsme si přivezli vloni z výletu po Korutanech.
Všechny jsme dostali přímo u závory po prokázání se Kärnten Card, která nám sloužila jako platidlo... ;)

nalepky.jpg
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Předchozí

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků