Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Kojot » 12 dub 2022, 14:23

Ahoj, dneska jsem zjistil, že oba klíče co k autu mám jsou perfektně zalepené kusy, co přesně nedrží v polovině plastu. Při nákupu auta jsem to ani nepoznal.
Rozpadl se mi jeden, když jsem hledal jak se dostat do baterky v klíčku jal jsem zkoumat druhý a ten to samý..
Zatim jsme to slepil páskou prozatimně..
Jak se dostat k baterce jsem zatím nevyzkoumal :)

Oba fungují, ale má cenu to nějak opravovat, nebo je lepší někde pořídit náhradu.
Ted teda kde a by vše fungovalo.., dálka, čip atd..bude to potřeba kodovat na auto?

A ted mi svítí kontrolka autíčko s klíčkem? Imobilizer? Nebo jiný problém?
Je to tím klíčem co se rozpadl?

dík
Přílohy
Kontrolka.jpg
20220412_141814.jpg
20220412_141641.jpg
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod MacTeine » 12 dub 2022, 22:57

Ahoj, s klíčkem neporadím :(

Ale k baterce se po vycvaknutí klíčku dostaneš jen zapáčením do téhle prohlubně
Zdroj obrázku zde
Přílohy
Snímek obrazovky 2022-04-12 225545.jpg
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Kojot » 13 dub 2022, 09:42

MacTeine píše:Ahoj, s klíčkem neporadím :(

Ale k baterce se po vycvaknutí klíčku dostaneš jen zapáčením do téhle prohlubně
Zdroj obrázku zde


Díky po nočním pátrání jsem narazil na snad to samé video..
K té ikoně autíčko s klíčkem = Jen vím, že se tu někde něco podobného prosmýklo v radách.
Něco jako Vypni spínačku, vytoč kola do leva pak doprava zapni spínačku atd.
Auto při nastartování jede, funguje, jen ta ikona po chcípnutí bliká i ted v garáži..
Za jizdy ji vidět není.
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Robo96 » 13 dub 2022, 12:48

novy ti samozrejme spravia v mazde, otazka je ci chces zaplatit za original. ak nie tak nakodovat nejaky univerzal ti budu vediet tam kde robia elektriku na auta. dalsie riesenie je kupit si obal na kluc a ten to bude drzat pokope.
blikajuca kontrolka imobilizeru po vypnuti signalizuje ze imobilizer je aktivny, neie to chyba
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Concorde » 14 dub 2022, 07:58

čip je malý podlouhlý kus něco jako magnet, který je vlepený v plastu kousek od klíčku - kde vychází ta kovová část z té plastové. Blbě se vyndavá, musíš dát pozor, aby si ho neulomil... Objednal jsem si moc pěkný klíček na Ali, přehodil ten čip, nechal vyříznout klíček v Globusu a celé to vyšlo na 300 Kč. V mazdě bych platil počítám 5000 :-) - jo a nic se nekóduje, ten čip je to, co auto potřebuje načíst, když je klíček v zapalování.
na Ali je samozřejmě spousta šuntů, mohu dodat ten co jsem měl štěstí a je pěkný ... elektronika do něj sedla naprosto přesně

a druhý klíček jsem dostal jen nevystřelovací, rovný. Mám ho jako rezervu, protože neumí dálku.

edit: tak tento byl super https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1802cEsHBV
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Kojot » 14 dub 2022, 13:32

Takže když to do teď neblikalo bylo to blbě ? :D :D Ted to po chcípnutí bliká. Jak nastartuju přestane to.
Před tím než jsem se vrtal v klíčku to neblikalo. Nebo aspon myslim.. :shock: :?:

Robo96 píše:novy ti samozrejme spravia v mazde, otazka je ci chces zaplatit za original. ak nie tak nakodovat nejaky univerzal ti budu vediet tam kde robia elektriku na auta. dalsie riesenie je kupit si obal na kluc a ten to bude drzat pokope.
blikajuca kontrolka imobilizeru po vypnuti signalizuje ze imobilizer je aktivny, neie to chyba
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Kojot » 14 dub 2022, 13:33

Pecka díky. To asi zkusim..

Concorde píše:čip je malý podlouhlý kus něco jako magnet, který je vlepený v plastu kousek od klíčku - kde vychází ta kovová část z té plastové. Blbě se vyndavá, musíš dát pozor, aby si ho neulomil... Objednal jsem si moc pěkný klíček na Ali, přehodil ten čip, nechal vyříznout klíček v Globusu a celé to vyšlo na 300 Kč. V mazdě bych platil počítám 5000 :-) - jo a nic se nekóduje, ten čip je to, co auto potřebuje načíst, když je klíček v zapalování.
na Ali je samozřejmě spousta šuntů, mohu dodat ten co jsem měl štěstí a je pěkný ... elektronika do něj sedla naprosto přesně

a druhý klíček jsem dostal jen nevystřelovací, rovný. Mám ho jako rezervu, protože neumí dálku.

edit: tak tento byl super https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1802cEsHBV
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Robo96 » 15 dub 2022, 20:15

Kojot píše:Takže když to do teď neblikalo bylo to blbě ? :D :D Ted to po chcípnutí bliká. Jak nastartuju přestane to.
Před tím než jsem se vrtal v klíčku to neblikalo. Nebo aspon myslim.. :shock: :?:


Taka by mala byt spravna funkcia. Ked nastartujes, tak imobilizer nema preco blikat, kedze ti nacital kluc a dovolilo nastartovat. Ked vypnes a vytiahnes kluc, imobilizer sa opat nastartuje a zacne blikat kontrolka. Mam pocit ze je to popisane aj v manuale, skus pohladat.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Kojot » 14 čer 2022, 11:27

Klíček je doma. Kde mám přesně hledat čip? Mám to rozšroubovat ten nový? A ten původní pod logem bude mít taky šroub?
Viz foto..

Kojot píše:Pecka díky. To asi zkusim..

Concorde píše:čip je malý podlouhlý kus něco jako magnet, který je vlepený v plastu kousek od klíčku - kde vychází ta kovová část z té plastové. Blbě se vyndavá, musíš dát pozor, aby si ho neulomil... Objednal jsem si moc pěkný klíček na Ali, přehodil ten čip, nechal vyříznout klíček v Globusu a celé to vyšlo na 300 Kč. V mazdě bych platil počítám 5000 :-) - jo a nic se nekóduje, ten čip je to, co auto potřebuje načíst, když je klíček v zapalování.
na Ali je samozřejmě spousta šuntů, mohu dodat ten co jsem měl štěstí a je pěkný ... elektronika do něj sedla naprosto přesně

a druhý klíček jsem dostal jen nevystřelovací, rovný. Mám ho jako rezervu, protože neumí dálku.

edit: tak tento byl super https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 1802cEsHBV
Přílohy
Kliče.PNG
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 65
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Spínačka/klíče oprava nebo nový? (NC) + kontrolka

Příspěvekod Concorde » 14 čer 2022, 12:45

je v té části, kde je planžeta. myslím že jde normálně opatrně rozloupnout na půl a pak blízko v vrchní části klíčku směrem ke spínačce je malý, podlouhlý, jako by magnet. tipuju 10 mm x 3mm. Je s tím je legrace ho vyloupnout. pokud starý klíček vyhazuješ, tak já jsem normálně okrájel a oštípal ten plast a čip mi zůstal. S ním opatrně, ať ho nějak neponičíš...

možná se hodí odšroubovat ten šroubek pod logem, to už si nepamatuju.

dej vědět, jak to dopadlo :)

edit - to logo opatrně odloupneš a dáš si na nový klíček. případně dáš kapku silikonu nebo Chemoprénu, aby držel, kdyby ta oboulepka už byla unavená
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dopr, Google [Bot] a 103 návštevníků