Záměna hlavního světlometa NB

Re: Záměna hlavního světlometa NB

Příspěvekod Marko » 07 pro 2021, 17:52

Kazdopadne jak budes tahat novy obvod tak nic nepodcen a pouzi poistky. Ja som jednu silnejsiu (myslim ze 30A) umiestnil co najblizsie ku zdroju (ten srub v poistkovej skrinke) a dve mensie (asi 15A) myslim hned za vyvodom 87 z relatok.
Marko
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2019, 09:40

Re: Záměna hlavního světlometa NB

Příspěvekod gramo » 08 pro 2021, 21:20

No to co jsem navrhoval já by byl vlastně stejný obrázek, jako posílal Marko, jen s tím, že by se prohodilo + a -, aby nebylo potřeba tahat nové + a řešit další pojistky. Tj. od žárovek by nevedlo přímé spojení na kostru, ale použilo by se stávající + se stávajícíma pojistkama a naopak kontakty 30 na relátkách by se ukostřily. A při tomto zapojení je pak relátko na dálky zbytečné, takže by to mohlo vypadat takto:
svetla.png


Nevýhoda je, že když rupne pojistka pro pravé světlo, přestanou svítit obě potkávačky, nicméně stejnou nevýhodou trpí i zapojení od Marka, kde to platí i pro dálkové. Takže bych raději ušetřené relátko zapojil na levé straně stejně jako na pravé a měl obě strany nezávislé.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Záměna hlavního světlometa NB

Příspěvekod Marko » 09 pro 2021, 13:07

Skusal som si to trasovat na papieri - ono to asi naoazj bude fungovat. Chytre... Vidim ale jednu nevyhodu. (+) z H4 bude takto napajat dve vlakna pri zapnuti dialkovych. Asi to kabelaz vydrzi, ale povodne bola dimenzovana na jedno vlakno H4 ziarovky...
Marko
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2019, 09:40

Re: Záměna hlavního světlometa NB

Příspěvekod Valda 5555 » 22 pro 2021, 22:35

IMG_20211222_213245.jpg
Dobrý den pánové.
Řešily jsme zapojení světlometů.
Na začátku všechno fungovalo. Ale hodně rychle odešlo relatko, prostě přestalo přepínat, jako by tam nebylo.
A náhodou jsem přišel na tohle. Všechno funguje. Nejsem elektrikář, proto raději zeptám. Vidíte tam nějaký problém.
Děkuji za odpověď.
Valda 5555
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: 05 srp 2019, 18:44

Re: Záměna hlavního světlometa NB

Příspěvekod Marko » 26 pro 2021, 11:16

Ak to pojde takto jednoducho tak snad prerobim i to moje zapojenie s relatkami:-) Otazka je, ci sa (+) z H4 nahodou nezapne uz pri zapnuti parkovaciek. A takisto ci na palubovke bude svietit modra kontrolka dialkovych ak zapnem i dialkove. Skus a daj vediet prosim:-)
Marko
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2019, 09:40

Re: Záměna hlavního světlometa NB

Příspěvekod Valda 5555 » 26 pro 2021, 11:42

Ahoj.
Rozsviceni světel je v pořádku. Všechno se zapíná tak jak má. Jediný problém, který jsem na začátku nevšiml, bylo právě svícení kontrolky dálkových světel. Musel jsem dát relatko, jedno mi zbylo. Takže práva strana je zapojena jednoduše bez relatek. Tak jak jsem namaloval. Ale na levé straně relatko zůstalo. Kontrolka na palubovce svítí, svítí o trochu miň než originální ale dostatečně.
Valda 5555
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 0
Registrován: 05 srp 2019, 18:44

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 94 návštevníků