Extremne vysoka spptreba

Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Zarok » 12 led 2021, 09:01

Ahoj mel bych dotaz. Mx5 mam cca 4 roky. Po koupi bylo vse v pohode, pak se mi z niceho nic rozla kontrolka motoru. Po napichnuti na diagnostiku se objevilo "ucinnost katalizatoru pod prahovou hodnotou" najednou mi auto zaclo jezdit cca za 10/100. Tak sem jezdil vesele dal asi 2 roky. Kontrolka motoru se s odpojenim baterky zhasla a po urcitym najezdu zase rozla atd.
Nicmene sem se teda rozhodl ten kat vymenit. Po vymene katu se to jeste zhorsilo, udusil se zvuk (od katu dozatu mam nerez) coz uplne nevadi, ale hlavne mi prijde ze auto hur tahne a spotreba je ted aktualne cca 14,5/100 coz mi na atmo 4valec prijde jako extrem. Mel sem to nekolikrat napichli na diagnostice a nikde nic neukazalo.
Mam akorat trochu podezdreni na mechanika ze tam ten kat dal nejak jinak, coz ale asi nejde ne. Nicmene otazka zni:nevite nekdo co s tim?
Jem podotykam, krome nerez stredovyho dilu a koncaku je motor stock.
Jeste me napadly lambda sondy, ale uprime to si nejsem jistej jak zkontrolovat..
Auto ted pres zimu vicemene stoji, ale i tak to chci resit na jare co nejdriv.
Budu rad za kazdou radu.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Fernie » 18 led 2021, 13:03

Šel bych po obvyklejch podezřelejch, lambdy, zapalování a podobně. Pokud to žere fakt hodně a nejede, tak zkontrolovat rozvody. Když jsou o zub, tak to jede.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Zarok » 31 led 2021, 01:11

Ok diky za rady. Je nejaka jednoducha moznost jak zjistit jestli jsou lambdy v pohode? Zapalovani bude snad v pohode. Rozvody asi budu delat najare, tak je necham udelat poradne. Ale nezda se me te by to bylo rozvodama.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Saul » 05 úno 2021, 00:36

Je dost pravděpodobný, že by takovou spotřebu mohla lambda způsobovat. Ale zároveň by se to podle mě mělo projevovat i jinejma symptomama (dušení, škubání) prostě špatná směs. Lambda asi není takovej náklad, aby preventivní výměna člověka zrujnovala. Začal bych tím...
Saul
 
Příspěvky: 57
Registrován: 04 pro 2015, 12:05

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Zarok » 07 úno 2021, 12:30

Ne to urcite neni. Da se sshnat nova z 750kc. Spis pujde o to jak ji vymenit.
Ta za katem bude snad v pohode, ale ta prvni bude horsi, ta urcite nepujde povolit.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod BigBang » 07 úno 2021, 13:50

Moje šla povolit relativně v pohodě... Stačí jí pořádně nadopovat uvolňovačem šroubů, a pak použít správnej klíč ;) Škubat se špatnou lambdou to nutně nemusí. To grilovyný kuře ti svítí pořád? Hlásí to lambdy? Ten novej kat taky může bejt nevhodně zvolenej, takže nemá požadovanej „průtok“. Což by i odpovídalo tomu, že to hůř jede a výfuk je zvukově víc udušený. A z logiky věci pak nedochází k výměně směsi a logicky na to pak stojíš jako na rýči, protože to nejede...
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Zarok » 11 úno 2021, 23:08

BigBang píše:Moje šla povolit relativně v pohodě... Stačí jí pořádně nadopovat uvolňovačem šroubů...

Diky za dobrej tip.
Grilovany kure prestalo svitit po vymene katu.
Kdyz sem to napichl na diagnostiku tak to nehlasilo nic. Ale byla to obyc Delphina, ktera s Mazdama moc nekamosi.
Ja mam podezdreni na ten kat, nevim teda jestli se da spatne zvolit, od prodejce mi bylo receno ze je z UK verze ktera mela najeto sotva 80k mil.
Ale hlavne mi pripadalo ze ho tam mechanik dal naopak. Bobuzel svarovat neumim, jinak bych si to udelal sam...
Da se rict ze to vsechno zhorsila vymena katu.
Ale co ted s tim? Zkusit dalsi kat? A eventuelne zase vyhodit penize, protoze jsme v Cesku a mozna mi nekdo prodal jinej kat nez inzeroval?
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod BigBang » 12 úno 2021, 20:20

UK a EU verze mají ty katy stejný. Hoď sem foto. Myslím, že se tu najde nejedn znalec, který pozná, jestli je to origo nebo ne.

Pokud by to byl kat z jiného motoru, např. z nějaké 1.2, tak má mnohem menší průtočnou plochu. Píšeš, že byl použitej, takže může být klidně i přicpanej.

Lambdy jsou standartní OBD2 protokol. Já je načetl přes VAG, takže Delphina by s tím neměla mít sebemenší problém ;)
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Zarok » 14 úno 2021, 14:27

Pridavam fotky katu.
received_1225571651115810.jpeg

received_391135428515748.jpeg

received_1267511210255047.jpeg

Snad mi teda nekdo poradi co to je za kat.
Nicmene me prijde jako by byl pridusenej, tak ma asi spatnou pruchodnost.
Protoze ten puvodni byl ok, spotreba byla sice taky vyssi, ale motor tahl a mel hlavne lepsi zvuk.
Fotku na aute nemam, protoze auto ted stoji pod plachtou a ceka az skonci zima..
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Extremne vysoka spptreba

Příspěvekod Zarok » 21 úno 2021, 14:44

Nikdo zadnej koment?
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 návštevníků

cron