Silentblok Strongflex, Powerflex

Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod Zarok » 05 led 2021, 17:21

Ahoj, ma nekdo zkusenosti se silentbloky Strongflex, powerflex? Jak funguji, mam snizeny podvozek a origo silentbloky uz to moc nezvladaji.
Tak kdyby mel nekdo zkusenosti jak funguji, ktery jsou lepsi atd.
Jediny v cem se nasel rozdil je v tvrdosti.
Klidne muzete hodit i odkazy kde se daji koupit, nebo jestli je umi nekdo sehnat za mim nez 7500.

Diky
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod Renee » 05 led 2021, 17:54

Mám přes dva roky červené strongflexy, také sníženo. Je to tvrdší, co na to říct :D Jízdně za mě paráda, komfort šel do háje. Za určité teploty a vlhkosti si občas vrznou.
Bral jsem celou sadu včetně siáčů stabilizátorů a diferenciálu, myslím že mě vyšly na víc než 7500, bylo to myslím okolo 9k. Kupoval jsem to z jedetoshopu, kde to skutečně mají za 9k, ale měl jsem tehdy myslím od Jagyho nějakou slevu (kterou by ti možná na požádání dal taky).
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod Safa » 05 led 2021, 21:20

Já mám kombinací Strongflexů a Powerflexů už dva roky osazené komplet celé auto. Kombinace proto, že Strongflex prostě některé typy siláčů nevyrábí. Podvozek je série.
Dělali mi to v BM Motors. Maximální spokojenost. Zkus se obrátit na Muzzyho (zdejší člen), určitě ti k tomu může říct hromadu věcí. A taky myslím, že nejsem na fóru jediný, jehož Miatě se v této souvislosti věnoval.
Třeba se ti tu k tomu sám vyjádří, pokud si tohoto vlákna všimne...
...a jako doplněk k předchozímu Rendovu příspěvku - Jagy je samozřejmě členem fóra také...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod Zarok » 05 led 2021, 22:16

Diky za info. Ja nasel kit 28 kusu od strongflexu, coz by melo byt komplet na podvozek, jediny co tam neni tak jsou silentbloky rizeni. O vrzani sem slysel, ale myslim ze to je to posledni co budu resit, vuhledem k tomu jaky zvuky jdou z naprav ted.
Predpokladam ze komfort bude pryc, ale to je uz i tak po instalaci Teinu.
Taky sem si rikal ze kdyz budou dole napravy tak je opiskuju, a necham nalakovat at se zbavim povrchove koroze, kdyz uz mam zdravou kastli.
Chci si to delat urcite sam na dilne, teda ne ze bych byl nejak zvlast zrucnej, ale na tomhle neni moc co zkazit, navic samozrejme uspora financi.
O Jagym vim, neco sem od neho uz bral. Uz sem to s nim dokonce i resil, a levneji nez tech 7500, coz sem nasel na slovensku to stejne neumi.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod spooon » 06 led 2021, 01:16

no druhá věc je, jestli potřebuješ nutně strongflex či powerflex? Je to polyuretan s kovovejma trubičkama, není to žádná raketová věda. A navíc když ti jde o cenu. Já tam hodil asi za 3 litry sadu z ebay. Krom naprosto debilní montáže to funguje asi 4roky/20 000km. Moc nevím, co by tam mělo nefungovat :-D
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod Zarok » 07 led 2021, 19:42

Tak o cenu mi samozrejme jde, ale snazim se usetrit spis na tom ze si to nainstaluju v garazi u kamose, a ne nekde v servise.
Je to prvek napravy a asi bych v tomto pripade nesel do niceho z ebay, at uz jde o podvozek a podobny veci.
Nedelam si ale iluze o tom ze ty silace z ebaye se delaji ve fabrice ve vedlejsim meste nez se delaji powerflexy.
A druha vec je prave ta instalace, ta se mi u tehto zda dost jednoducha a blbuvzdorna. Alespon co jsem slysel.
Spis me zajima jestli v ty sade z ebaye byli taky silace rizeni.
Zarok
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2013, 16:50

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod spooon » 08 led 2021, 00:21

tak nějakýho noname kloubu bych se z ebay asi taky bál, ale odlitej polyuretan je asi dost blbuvzodrnej. Instalace je relativně blbuvzodrná, jen teda musíš vědět kde co namazat, poly siláče fungují trochu jinak než klasika gumový.

Siláče řízení tam nebyly, ale dají se koupit samostatně viz zde (dle generace, nevím jakou máš)
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod Renee » 08 led 2021, 10:16

Třeba Duraflexy někomu chodily excentrický, křivý atd. a musel řešit reklamace, aby nakonec ze dvou blbejch sad horko těžko poskládal jednu dobrou. Na strongflexy jsem takový hate ještě neslyšel, ty zas někomu vržou, ale to není tak zásadní problém, a může to být nedokonalou instalací. Totéž může být z ebaye, buď ti dojde dobrá sada a dobře ji namontuješ a budeš veselý jako spooon, nebo můžeš mít pech, přijde ti to křivý, dáš to na auto blbě a veselý nebudeš :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod vhml » 08 led 2021, 11:25

Mám duraflexy. Zpracování celkem nahovno, ale v autě jsou a jezdí to bez výhrad.

Kam pro siláče na diferák? Ideálně kde je mají skladem? Budu vyndavat diferák, měnit se mi je nechce, ale kdyby byly nahovno, tak abych je někde nehonil měsíc...
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Silentblok Strongflex, Powerflex

Příspěvekod petan_250 » 08 led 2021, 13:33

Na diff jsem bral z ILka. Dostat origo ven je porod, nove v poho pokud mas lis. Trochu je vice slyset huceni diffu ale pekne se uklidnila radicka
petan_250
 
Příspěvky: 42
Registrován: 03 dub 2017, 12:17

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 návštevníků