NC1 s xenony: problikavani dalkovymi aktivuje i xenon

NC1 s xenony: problikavani dalkovymi aktivuje i xenon

Příspěvekod power1000 » 19 dub 2020, 10:25

Ahoj,
Mam NC1 s Xenony. Obcas si dopravni situace vyzada problik dalkovymi svetly.
Jelikoz nesvitim xenony nonstop (mam denni sviceni), tak me ponekud trapi, ze problik dalkou (leva packa k sobe) rozsviti spolu s dalkou i xenony. To neni pro jejich setreni a zivotnost uplne idealni.
Nemate nekdo napad nebo zkusenost s tim, jak zaridit, aby se pri probliku xenony nespoustely?

Diky :)
NC 2006, LSD, 118kW, 6q
power1000
 
Příspěvky: 35
Registrován: 06 črc 2018, 10:24
Bydliště: Praha

Re: NC1 s xenony: problikavani dalkovymi aktivuje i xenon

Příspěvekod Tomin » 19 dub 2020, 14:03

Ano, ten samý problém. Taky mě zajímá, jestli to jde řešit. Není to jen o dopravních situacích. Včera jsem jel kousek za MX-5, on mi vepředu mával a kvůli tomuto jsem na něj nezablikal, jen mávnul. A teď nevím, jestli to viděl.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: NC1 s xenony: problikavani dalkovymi aktivuje i xenon

Příspěvekod sluki » 20 dub 2020, 18:31

Stejné situace. Taky jsem nad tím nedávno přemýšlel, ale myslel jsem, že jsem jediný komu toto vadí :)
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: NC1 s xenony: problikavani dalkovymi aktivuje i xenon

Příspěvekod Koubelec » 23 dub 2020, 06:50

Tomin: V tebou uvedeném příkladu je chyba v absenci mrkaček. :D
94 NA 1.8
Koubelec
 
Příspěvky: 54
Registrován: 01 zář 2018, 17:10
Bydliště: Pardubice

Re: NC1 s xenony: problikavani dalkovymi aktivuje i xenon

Příspěvekod power1000 » 24 dub 2020, 14:50

Na fb skupine NC-europe jsem zalozil na to dotaz https://www.facebook.com/groups/nceurop ... 8781009904 (snad link bude fungovat tem co tam jsou)

Vetsina lidi se me tam zatim snazi presvedcit ze nemam xenony :lol: :lol: :roll:

Jedinny rozumny komentar tam byl k pdf http://www.mellens.net/mazda/Mazda-Miat ... system.pdf co jsem nasel (relevantni by mohlo byt neco na strane 41):
just quickly looking at that it appears to be dependant on how much effort you want to put in for a few quids worth of lamps. Looking at P41 you need to create a disconnect between output O and Q as this is high and low beam. And you would need to know if the flash behaviour is the same as high beam. You could then use a connection from the sidelight output to a relay to switch the low, so that the low is only available if sidelights are on. This wouldn't be perfect as the low+high would still come on for a flash if the sidelights are on. May also depend on if you have drl which is a separate module on another page a couple further on. Would need to look more closely, and supposed to be working at the moment


Tak otazka jak moc tezky to bude, ale skoro se mi do toho prestava chtit :D.
Mam pocit ze by asi mohlo stacit nejak poladit tu levou packu na volantu...ale kdo vi :?:
NC 2006, LSD, 118kW, 6q
power1000
 
Příspěvky: 35
Registrován: 06 črc 2018, 10:24
Bydliště: Praha


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] a 88 návštevníků