NC 2.0 kolísání volnoběžných otáček - jednoduché odstranění

NC 2.0 kolísání volnoběžných otáček - jednoduché odstranění

Příspěvekod cafe-racer » 22 úno 2020, 20:15

Zdravím (nejen) majitele NC , které zlobí kolísavý volnoběh.
Dnes jsem vyčistil škrtící klapku, trvalo to celé hodinu i se zkušební jízdou a není k tomu potřeba žádné speciální nářadí ani um, takže se není čeho bát. Výsledek je excelentní, auto krásně drží volnoběžné otáčky bez náznaků kolísání, zlepšily se i teplé starty.
Jen si dejte pozor, ať něco nespadne dolů do motoru a samozřejmě do sání, to by byla nepříjemná komplikace. Jinak je to ale snadná operace s nečekaně dobrým výsledkem.
Přílohy
nc klapka.pdf
(139.41 KiB) 947 krát
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: NC 2.0 kolísání volnoběžných otáček - jednoduché odstranění

Příspěvekod sluki » 03 bře 2020, 08:29

Ahoj, mi kolísal volnoběh celkem dost, že mi auto při pokusu o rozjetí skoro pokaždé chcíplo, v servisu zjistili, že je to vadným termostatem, který vyměnili, každopádně toto jsem nevěděl, že může pomoct ;)
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: NC 2.0 kolísání volnoběžných otáček - jednoduché odstranění

Příspěvekod Roberto G. » 03 bře 2020, 18:14

Já jsem to řešil minulý týden a jak píše Cafe-racer ,po vyčištění škrtící klapky je to úplně jiné kafe :D , Je ale fakt ,že na minulé Mazdě NB jsem to musel řešit i novými kabely ke svíčkám...
MX-5 NB 1,6,1999 - Black EX,MX 5 NC 2006 1,8 Black too
Roberto G.
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 led 2014, 23:09

Re: NC 2.0 kolísání volnoběžných otáček - jednoduché odstranění

Příspěvekod ReVolte » 30 dub 2020, 21:39

Tak po půl roce stání, jsem nastartoval a klasika houpání volnoběhu, tak jsem se názorně pokusil otestovat rozdíl. Vzal jsem klapku a vyčistil čističem na brzdy, vnitřní strana byla vcelku špinavá, ale nejvíce pomohlo vyčištění těch usazenin kolem kolmé pozice. No co říct, jen že to pomohlo :)
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštevníků