Radio / repro do NAcky

Re: Radio / repro do NAcky

Příspěvekod David_5555 » 20 pro 2019, 10:24

Zdravím mám v NA origo windschott z NB s repro. Řešil už někdo výměnu repro? Jaký byste tam doporučili. Dík
Mazda MX5 NA cosmo
David_5555
 
Příspěvky: 15
Registrován: 19 črc 2018, 21:44

Re: Radio / repro do NAcky

Příspěvekod BigBang » 08 úno 2020, 23:35

Využiju tohle téma, když už jste tady ty rádia řešili. Výřez v tombstone má výšku 112 mm. Moje radio má 53 mm (rámeček, do kterého se zasouvá). Problém je v kastlíku, který je pod rádiem. Ten, který tam teď mám, má 68 mm přes vnější kraje, tzn. 58 mm samotný kastlík. Z toho sice vyplývá, že se to tam vejde, nicméně v autě mi na kastlíku přebývá cca 9 mm. Momentálně jsem měl rádio rozumně utopený v palubce (ne jako tu bylo ukázáno) a kastlík zaražený dovnitř v podstatě o těch 9 mmzasunutý níž. Oč mi jde? Chci do tohoto kastlíku umístit teploměr oleje, protože nechci přijít o funkčnost ofuků, a zároveň zachovat zbývající cca 2/3 šířky jako odkládací prostor. Řešil jste už někdo úpravu kastlíku? Mohlo by to totiž řešit ve spojení se slabým plastovým rámečkem kolem radia problém s jeho přílišným vystoupnutím do prostoru...

Měl jsem nápad ten kastlík trochu snížit, nicméně auto mám teď 80 km daleko a dostanu se k němu zase až příští víkend :? Někdo nějaký tipy?
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Radio / repro do NAcky

Příspěvekod Renee » 10 úno 2020, 12:20

Já jsem koupil budík který se vejde do kastlíku a prostě jsem do kastlíku vzadu udělal díru na dráty a budík přišrouboval ke kastlíku a je to :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Radio / repro do NAcky

Příspěvekod BigBang » 10 úno 2020, 21:11

Ten můj kastlík je vůči čelu pod úhlem, takže to nejde... Nicméně asi místo modelařiny zkusím něco nabastlit ve 3D a vytisknout :)
BigBang
 
Příspěvky: 209
Registrován: 23 pro 2019, 21:45
Bydliště: Kladno

Re: Radio / repro do NAcky

Příspěvekod krpos85 » 04 bře 2020, 08:15

Řešil jsem také výměnu rádia s tím, že přebývá divnoprostor místo kastlíku, ale na 3D tiskárně u Průši jsem si nechal vyrobit záslepku a je to... budíky by se daly vyvést na lištu (ideálně nalepit na oboustrannou pasku) hned vedle a je to.
krpos85
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 pro 2019, 23:16

Re: Radio / repro do NAcky

Příspěvekod gramo » 04 bře 2020, 23:52

Koupil jsem levný 1DIN kastlík, vyvrtal díru na kabely, vlepil přepážku + přední stranu ze staré platební karty a "karbonové" folie. Jen ten budík je o něco větší než výška kastlíku, takže rámeček budíku vyčnívá a bylo potřeba do horní a spodní strany trochu řezat -- ale zase díky pružnosti kastlíku v tom ten budík drží a nemusel jsem nic šroubovat ani lepit. Je to bastl, ale mám to v autě skoro 2 roky a zatím se to nerozpadlo :)
Obrázek
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 101 návštevníků