Denní svícení - NC - možnosti

Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod Jirka » 14 kvě 2016, 17:17

Abych neplevelil vlákno, kde převládá řešení denního svícení na NA, zakládám vlákno pro NCčkáře a rovnou s dotazem:

nemáte někdo zkušenosti s tímto?
http://www.cybertronic-labs.cz/denni-sviceni-ahd-kit-s-tripplingem-i17c52

Teorie zní hezky, navíc by přibyl trojblik, cena v pohodě. Pokud ne, kontaktuji výrobce a uvidíme.

EDIT: tak koukám, že Cybertronic sídlí tuhle u nás, tak se tam asi stavím a zjistím víc.
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod Fernie » 14 kvě 2016, 18:04

Sice lehce offtopic, ale strašlivě mě pohoršuje ta čeština, kterou je ten produkt popsanej. Když už chci něco prodat, tak se sakra snažím, ne?
Jinak co se DRL do NC týká, tak pokud to má mlhovky, tak bych dal něco tam. Zapojení je docela jednoduchý, popřípadě se dá rovnou koupit vhodnej kit.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod Jirka » 14 kvě 2016, 18:22

Jenže funkci mlhovek bych chtěl nechat zachovánu a stoprocentně nechci LEDky... :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod cafe-racer » 14 kvě 2016, 18:51

Hezké, ale není schválené.
Dej si standardní LEDky místo mlhovek , je to funkční, vyzkoušené a jako bonus to skvěle vypadá. Svítivost LEDek je oproti těmhle řešením navíc úplně jinde, proč je nechceš ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod Fernie » 14 kvě 2016, 18:53

Předpokládám, že by šlo dogůglit i něco, co ti zachová funkci mlhovek. Proč ne LED? Na starších to chápu, není to úplně nejvzhlednější a period-correct řešení, ale u NC bych problém neviděl.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod notabenex » 14 kvě 2016, 19:18

Proč nepoužívat xenony?
MX 5 NC 2.0dead->2.5 2014 / Special Force Turbo GT3071R // 3" Enthuza // ID 1000ccm // ACT HD Xtreme // Ohlins DFV + RX 8 sways + IL braces // Carbotech XP 10/8 // Federal FZ - 201 + ENKEI RPF1 17x9
notabenex
 
Příspěvky: 233
Obrázky: 0
Registrován: 04 dub 2013, 20:54

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod Gomez » 14 kvě 2016, 22:04

Přesně..proč ne xenony? Kvůli ohleduplnosti k altíku?
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod hospodský » 14 kvě 2016, 22:39

Já osobně si xenony šetřím, mám je po ťukačce fungl nové. Proto mám DRL. 90% jezdím za světla, ale když už musím jet po tmě, tak potřebuju dobře vidět, bo jsem slepý jak patron. U minulého auta jsem měl xenony po cca 100tis. km totálně vysvícené a svítilo to jak bludičky i po výměně výbojek. Ono když jezdí člověk hodně po městě a 10krát za den je vypne, zapne není se co divit. Byla potřeba renovace a nové pochromování těch parabol za čočkou, aby to zas svítilo a nebylo to zrovna levné a byl s tím celkově oser.. Ledky navíc pošetří i baterku/alternátor..
Jinak co se DRL týče, já mám kulaté LED by Hella místo mlhovek. Jsou sice dražší, ale kvalita je vysoko nad noname konkurencí, mají homologaci a hlavně HODNĚ dobře svítí. Další varianta je třeba toto - https://www.youtube.com/watch?v=JW2gFiGfL1A . Zachovají se tím pádem mlhovky a nevypadá to marně.
Nebo přepojit mlhovky, aby svítili sólo. Někde jsem viděl návod a myslím, že PavelS to tak na NC měl.
Dále ten modul, co postnul Jirka, ale zkušenost nemám a kdo ví, co na to orgáni nebo STK.
Další civilizované řešení mě už nenapadá, jinam než místo mlhovek je to esteticky odpudivé.
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod Jirka » 15 kvě 2016, 10:00

Na webu píší, že je to stejné řešení, jaké má X3 či Golf 6 (neověřoval jsem), tak by to asi projít mohlo.

Hospodský, nedohledal bys konkrétní typ od Helly? V tom jejich katalogu se čert vyzná... a nemáš někde pro zajímavost fotku?

Asi nakonec do těch LED půjdu. Šlo mi vyloženě o estetiku, LED se mi líbí, ale až ta generace "pruhových" ne "bodových" :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Denní svícení - NC - možnosti

Příspěvekod Krenstik » 15 kvě 2016, 10:49

Základní problém denního svícení je, že je nesmysl používat na něj normální světla:

Obrázek

Navíc normální světla jsou určeny pro jízdu ve tmě, tj v Evropě v noci, kdy jsou nižší teploty, než v parném letním dnu.
Když se k tomu navíc přidá sprška z ostřikovačů, u xenonů povinně, a nevhodná kapalina, která je skvělá na okno, ale plastům na světle moc neprospěje.

Plastové paraboly jsou jen takový malý dodatek, který tu vysokou teplotu nemají rády ještě více....

Kdyby dopraváci věděli, tak mlhovky a spousta nesmyslů s denními světly neprojdou. Bohužel dopraváci neví, na STK jsou to dva roky a mx-5 není typické auto, takže projde kde co ;-)

Jinak Golf, nebo O III mají na světle funkci, kde DL určitě je a u Mazdy to nemáme. Čímž neříkám, že to není fungující řešení a sám ho na 3 nepoužívám ;-)
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 95 návštevníků

cron