Jaký podvozek

Re: Jaký podvozek

Příspěvekod Marko » 15 srp 2019, 15:26

Ahoj, som tu novy, tiez riesim ako moju "novu" (1998 NB) MX5-ku znizit. Najvacsi zmysel pre mna dava kombinacia Bilstein B8 & FM pruziny. Ale aj tak sa spytam na kombinaciu Bilstein B8 & Eibach pruziny. U niektorych predajcov Eibach pruzin vidim poznamku ze nie su kompatibilne s Bilstein tlmicmi. Nerozumiem tomu. Samotny Bilstein ponuka tuto kombinaciu ako kit: https://www.bilstein.com/us/en/product/ ... 2-pro-kit/ akurat ten kit nevidim u ziadneho dealera.
Ma niekto s touto kombinaciou skusenost? Vie niekto ako je to s kompatibilitou?
Marko
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2019, 09:40

Re: Jaký podvozek

Příspěvekod MatoM » 15 srp 2019, 17:36

Svojho casu som kontaktoval zakaznicku podporu Eibach presne s touto otazkou, preco Eibach Pro Kit nie je urceny pre Mx5, ktore z tovarne vyjdu s Bilstein podvozkom (Sport, resp. Sportive). Odpoved je taka, ze tu kombinaciu netestovali. Cela odpoved:

The reason why we do not confirm using of E5530-140 for your MX-5 is the missing test result. We haven’t tested this Kit on your car, so we do not offer this to your model. And that’s the reason why we unfortunately can’t explain, what could happen if you use them further on.

Mam nahodenu tuto kombinaciu, a uz som to tak kupoval, takze to neviem porovnat so seriou. Opticky to vyzera dobre, vacsie nerovnosti na ceste to ale uplne nezvlada a prenasa to do karoserie. Ako je to s aftermarketovymi Bilsteinami to neviem.
MatoM
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno 2019, 21:25

Re: Jaký podvozek

Příspěvekod Marko » 16 srp 2019, 10:55

Diky za info. Ak tomu spravne rozumiem tak mas podvozok bilstein uz z tovarne a aftermarket pruziny Eibach. Ja asi pojdem do overenej kombinacie Bilstein B8 + FM pruziny. Vidim ze jeden clen tohto fora to ma na svojej NB Anniversary. Vyzera, ze vie co robi a ma to znizene tak akurat.
Marko
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2019, 09:40

Re: Jaký podvozek

Příspěvekod Marko » 11 zář 2019, 17:55

Ahoj, Bilstein B8 mi prave dorazili a prosim o radu ohladne manzety proti prachu a takisto takej gumenej podlozky ktora ide dole medzi pruzinu a hlinikovy tanier ktory pruzinu z dola drzi. Ani manzeta ani ta podlozka nie je sucast balenia a rad by som ich vymenil. Vie mi niekto poradit ktore manzety su kompatibilne? A takisto ako sa tie podlozky volaju a kde sa daju zohnat. Ak by niekto postol i link na produkt v nejakom shope kde ich maju na sklade tak by som bol velmi vdacny.
Tlmice su Bilstein B8, Flyin Miata pruziny, Mx5 NB 1998 1.8L
Marko
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2019, 09:40

Re: Jaký podvozek

Příspěvekod metaljohn » 08 říj 2019, 15:36

Bilstein B8 jsou dělaný na pružiny se snížením o 3cm a víc. Eibach pro kit snižuje o 2,5 cm, proto to taky není doporučený. Eibachy se dají dát na Bilstein B6, který jsou stejný jako B8, ale nastavený pro snížení do 3 cm.
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Předchozí

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 87 návštevníků