NC(fl): zasekávání pásu
Re: NC(fl): zasekávání pásu
No a pointa toho citovat se dvakrát?? Číst umíme a když dva dělají totéž, není to totéž.
DŮKLADNÉ vyčištění pásů umí s pomalým navíjením rozhodně pomoct nehledě na značku a typ auta.
Když je hlavní příčina jinde, tak se pochopitelně efekt nedostaví.
DŮKLADNÉ vyčištění pásů umí s pomalým navíjením rozhodně pomoct nehledě na značku a typ auta.
Když je hlavní příčina jinde, tak se pochopitelně efekt nedostaví.
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Ex: NBfl 2001 1.8
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Ale tož! Se nebudeme hned čertit, ne? No jaká asi pointa. Aby to tu nebyl svaz pionýrů slepých uliček, třeba.
A aby to nevyznělo že jsem proti máchání pásů v azuritové lázni mi pls dovol ještě jeden citát
A aby to nevyznělo že jsem proti máchání pásů v azuritové lázni mi pls dovol ještě jeden citát
Renee píše:Tak aspoň máš čistý pásy
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce..

MX5, RF 2.0 - 2017 - aktuální
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno... už jezdí jinde
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno... už jezdí jinde
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Tak nejdříve vyzkoušej to vyprání. Nedávno jsem to řešil s kolegou na FB a u něj to zafungovalo taky. Ať zbytečně neřešíš nová oka, nebo dokonce nové pásy a už vůbec není třeba mazatKojot píše:Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce..![]()
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Tak jsem v neděli vypral. Persil gelový, do kýble s horkou vodou. Pásy vytažený, kolíčkem aretovaný. Co šlo jsem namočil na cca 10 min. Jako teklo z toho fakt hodně špíny. Kartáčkem jsem drhnul každý pás cca dalších 10 minKarlosPV píše:Tak nejdříve vyzkoušej to vyprání. Nedávno jsem to řešil s kolegou na FB a u něj to zafungovalo taky. Ať zbytečně neřešíš nová oka, nebo dokonce nové pásy a už vůbec není třeba mazatKojot píše:Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce..![]()
Vysušeno a necháno doschnout.
Oba pásy se chovají jako předtím
Posledních cca 15-20cm pásu bez pomoci rukou nezajede. Pokud je vyháknu z oka. Zajedou, sice pomalu ale zajedou..
MX5, RF 2.0 - 2017 - aktuální
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno... už jezdí jinde
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno... už jezdí jinde
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Ahoj,
právě jsem byl u auta a hlásim, že pás spolujezdce je navinutý a navíjí se pomalu, ale dotáhne se. Vyprání u něj pomohlo.
U řidiče je to stále stejné.. nenavine posledních 15-20cm. Musí se pomoct ručně.
Až bude prostor zkusím znovu..
právě jsem byl u auta a hlásim, že pás spolujezdce je navinutý a navíjí se pomalu, ale dotáhne se. Vyprání u něj pomohlo.
U řidiče je to stále stejné.. nenavine posledních 15-20cm. Musí se pomoct ručně.
Až bude prostor zkusím znovu..
Kojot píše:Tak jsem v neděli vypral. Persil gelový, do kýble s horkou vodou. Pásy vytažený, kolíčkem aretovaný. Co šlo jsem namočil na cca 10 min. Jako teklo z toho fakt hodně špíny. Kartáčkem jsem drhnul každý pás cca dalších 10 minKarlosPV píše:Tak nejdříve vyzkoušej to vyprání. Nedávno jsem to řešil s kolegou na FB a u něj to zafungovalo taky. Ať zbytečně neřešíš nová oka, nebo dokonce nové pásy a už vůbec není třeba mazatKojot píše:Tak jsme zjistil, že mě to dělají pásy oba na NC. Zatím jsem je nepral, jen jsem je zkusil vyháknout z vodícího oka na sedačce a pásy o dost lépe provedli návin. Takže tady bude největší odpor pro funkci. Mazat se mi to ale fakt nechce..![]()
.
Vysušeno a necháno doschnout.
Oba pásy se chovají jako předtím![]()
![]()
Posledních cca 15-20cm pásu bez pomoci rukou nezajede. Pokud je vyháknu z oka. Zajedou, sice pomalu ale zajedou..
MX5, RF 2.0 - 2017 - aktuální
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno... už jezdí jinde
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno... už jezdí jinde
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Po dlouhé době jsem se svezl miatkou na delším výletě a to nezajíždění pásů je fakt otrava. Takže:
jdu do https://www.mx5parts.co.uk/seat-belt-gu ... -2351.html
vyperu pásy a budu doufat, že to pomůže
jdu do https://www.mx5parts.co.uk/seat-belt-gu ... -2351.html
vyperu pásy a budu doufat, že to pomůže
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Jen doplním pro všechny. Pokud by chtěl někdo snižovat sedačky pomocí kitu od JAS či jakéhokoliv jiného, počítejte s tím, že pásy se nanavinou už vůbec, protože se skříží držák pásů s prostorem pro navíjecí systém a musel by celý držák první odskočit, než by se dělalo cokoliv jiného 
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Byla: NCFL 2.0 Stormy Blue
Je: ND 2.0 Sakura
Byla: NCFL 2.0 Stormy Blue
Je: ND 2.0 Sakura
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Potvrzuji a došlo mi to vlastně až když jsem to fotil: mám sníženou sicnu a pás se tam láme, čímž vzniká odpor. Vůbec mi to před tím nedošlo. Prázdná oka jsem zatím nekupoval...
Re: NC(fl): zasekávání pásu
Prázdná oka jsem koupil a situace se malinko zlepšila v tom smyslu, že pásy sice nezajíždějí, ale už se aspoň "nekroutí" a jdou lépe zasunout. Jak jsem psal výše, přičítám to snížené sicně a zlomu pásu. U spolujezdce je situace lepší.