Rakousko trasy

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Daep » 15 čer 2019, 13:49

ahoj, přispěju svou troškou do mlýna..

z Greifenburg do Weißbriach (silnice 87) // https://goo.gl/maps/HxNUiXUabGiAGKmT9
- širší cesta plná krásných přehledných zatáček, v první polovině uzavřenější pomalejší s větším sklonem, v druhý polovině rychlejší otevřenější zatáčky. Malý provoz, hodně možností k předjíždění, TOP povrch. Po cestě nádherné přírodní jezero Weisensee.
dokumentační video: https://youtu.be/OPPgUpPmOeo


Pak je taky super cesta (např. když jedete někam k Zell am See) č.164 z Bischofshofen do Saalfelden am Steinernen Meer // https://goo.gl/maps/HDAXuuSpQ1WyKguV8
Daep
 
Příspěvky: 96
Registrován: 15 bře 2018, 23:26

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod RTjohny » 16 čer 2019, 20:50

Diky moc za tohle vlakno, v patek jsme jeli na vodu do Rakouska, tak jsem se zde inspiroval sdilenou mapou, abych naplanoval trasu a tedy tahle trasa byla pecka
https://goo.gl/maps/UFhgxEqixDUHacPQ7

Hlavne jeden usek plny ruznych zatacek, kde jsem asi 30km nepotkal snad jedine auto... :D

Vyrazeli jsme v patek v poledne z Prahy, tedy jsme to tu projizdeli nejak odpoledne (pred 18tou jsme dojeli do Wildalpenu a to byly nejake pauzy uz predtim cestou (obed a tak))
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Jirka » 16 čer 2019, 22:06

Přidám čerstvou zkušenost, při návratu ze Slovinska mne pramálo lákala hájvej, naopak mne velice lákalo sedlo Jezersko. A byla to dobrá volba. Trasa zde: https://goo.gl/maps/dxzsTEvqksVxtQhu5

Směr ze Slovinska je ostřejší, prudší, zatáčky utáhlejší... sedlo samotné nestojí za nic, ani výhled tam není... cesta do rakous se rozšíří, vracečky jsou bohaté, přehledné, silnice kvalitní.

Následuje exkurze do Rakouského venkova, legální stovkou to krásně odcípá. Po cestě se mrkněte na lanový most: https://goo.gl/maps/43kkJreXtBN1XgWW6

A přesně ve chvíli, kdy si říkáte, že by to chtělo něco ostřejšího, projedete Pfarrdorf a pak to začne: Silnice Soboth mi názvem stále připomíná Sabbath. Takže pustit Paranoid a jde se na to: zatáčky se tady střídají s krásnou kadencí, stoupání akorát, dva-tři-dva...

Druhá strana je opět plynulejší, vlastně docela nezajímavá. Takže směr výše je více než doporučen. Anebo se prostě dole otočte a dejte si to nahoru a zpět. NIkdo se tady ve fóru na vás zlobit nebude.

PS: 50 % mého nadšení způsobily naprosto prázdné cesty. Za celou dobu se přede mnou objevil jeden obytňák s CZ na zádi, což bylo vyřešeno záhy i se zdviženým palcem. Takže začátek května je pro takový trip více než vhodný ;)

skvělým silnicím zdar!
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Safa » 09 srp 2019, 20:00

Přátelé, využiji tohoto vlákna (ať neotvírám nové) a předem děkuji za vaše tipy na zajímavé cílové destinace v Korutanech. Preferuji vlastní prožité zkušenosti. Příští pátek vyrážíme na 8 dní směr Klagenfurt, tedy Nella poprvé v Alpách. Jde mi spíš o cíle výletů a procházky, než trasy (vlákno jsem pročetl, inspirace je tedy dost). Plánujeme i návštěvu Slovinska. Třeba se to bude hodit i druhým. Ještě jednou díky... ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod gramo » 09 srp 2019, 23:34

Jestli budete na Rakousko-Slovinském pomezí, doporučuju vyjet na slovinské straně na Mangartské sedlo. Ne že by to byl nějaký řidičský zážitek (úzká cesta, provoz, cyklisti), ale je to krásná vyhlídková cesta a nahoře je to fakt parádní.
a na mapy.cz tam i mají fotku s NCčkem :) https://mapy.cz/turisticka?x=13.6203077 ... d=25991514

A tady doplnín fotky z výletu, co před pár lety pořádal whisper

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod martin_71 » 10 srp 2019, 12:15

Tak Mangart je tady na fóru celkem známý pojem:-)
Jen doplním - byl jsem tam minulý víkend cestou od moře (takže naloženou daily), výjezd až nahoru na sedlo v pohodě, kousek za odbočkou k chatě (Koča) je sice zákaz vjezdu a vstupu s upozorněním na padající kamení, ale cesta je čistá a většina lidí pokračuje až nahoru, viz foto.
Cesta za těch 5 eur opravdu stojí, výhledy dechberoucí.
Další den jsme jeli ještě na Vršič, ale teď v sezóně a navíc v neděli to bylo peklo, nešlo skoro ani zaparkovat, mraky cyklistů a motorek, takže rychle zase pryč. Příště v květnu a mazdou:-) Sorry za OT v cestách po Rakousku.
Přílohy
IMG_8180.JPG
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Jirka » 20 srp 2019, 23:29

Nikdo se nezlobí, ono se to nabízí, je to kousek.

Vršič jsme si letos hodně užili, protože květen! Nicméně je fakt, že z našeho třídenního pobytu byl dva dny zavřený kvůli sněhu, ale třetí den to byl epes :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Džirda » 03 zář 2019, 20:51

Tak jsem tam byl tuto neděli a musím říci, že to bylo fantastické. Miatka se proplétala zatáčkama, což se nedalo říci o ostatních autech :lol:
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Užívám si života v Miatě ND 160 PS
Uživatelský avatar
Džirda
 
Příspěvky: 161
Obrázky: 4
Registrován: 16 bře 2018, 19:44
Bydliště: U Hořovic

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod gramo » 16 zář 2019, 17:34

O víkendu jsem se jel podívat na sraz Nippon Classics kousek od Grazu a díky tomu se svezl po méně profláklých Rakouských silnicích -- přeci jen trasa do Grazu nevede přes známé alpské silnice, ale nejen Alpami je člověk živ. Původně jsem se chtěl aspoň zpočátku urychlit nějakými dálnicemi, ale Waze mě hned zkraje místo na Budějovice a Linec poslalo na Třeboň a Gmünd a pak po B119 k Dunaji do Greinu, pěkný downhill, možná jsem měl štěstí, ale nebrzdil mě žádný provoz a pěkně jsem se svezl.

Pak jsem zkusil L713 z Admontu na Trieben, začátek je teda dost krpál a chybí koně, pár aut jsem dojel, ale nahoře jsou i rovinky a dalo se předjet, sjezd do Triebenu taky fajn.

B114 -- taky pěkná cesta, k Hohentauern pěkné zatáčky do kopce, dál už pak je cesta spíše přesun širokým údolím. Cestou zpět mi to přišlo víc kochaci, ale to mohlo být i počasím a že jsme jeli víc na pohodu a měl jsem víc času se rozhlížet.

B77 - Weisskirchen je malebné městečko, dále následuje moc pěkná silnice, nahoře krásné výhledy do údolí na obě strany, vyhlídky jsou opět lepší při cestě zpět. Mezi Sallou a Köflachem jsou úseky, kde na sebe krásně navazují zatáčky, hotová horská dráha.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod KarlosPV » 17 zář 2019, 21:32

Díky za inspirace v tomhle vláknu. Něco navíc čerpám i z cestopisů na webu motorkari.cz. Takže od pátku do pondělí jsem najel cca 2tis km CZ-AT-IT-CZ.
Směrem na jih jsem se opět vydal přes Mariazell do Wörthersee. Pokud někdo nemá čas na dlouhé přesuny po Evropě, ale chce si opravu dobře zajezdit v přijatelné vzdálenosti, tak okolí Mariazell doporučuji třeba jen na víkend. Okolo jsou perfektní silnice, pořád nahoru dolů, utažené vlásenky i rychlejší protahováky a hlavně perfektní asfalt. Nic takového u nás bohužel není. Zapomeňte na EcceHomo, Červenohorské sedlo, Lanškroun, Buchláky atd. To jsou jen chudé zmenšeniny .:(
Už tady někdo zmiňoval Passo Soboth na jihu AT. Potvrzuji super zážitek z rychlejších zatáček a poměrně široké cesty.
Příznivcům tuningu doporučuji návštěvu města Velden u Wörthersee. Je to sice Mekka VW GTI, ale asi se tam tuneři sjíždějí každý víkend, nebo tam možná byla nějaká akce. Všude plno brutálně upravených aut všech značek a ve skupinkách se projíždějí okolo jezera. Ve Veldenu kolem hlavní cesty hromada barů s venkovním posezením a večer to tam může být slušná pařba. Pro klidnější povahy stačí návštěva miniatur Minimundus :-)
Při sobotním přesunu do Cortiny d'Ampezzo jsem nestíhal sledovat jednotlivá passa, ale byl to spíše přesun, takže zjednodušeně spousta parádních zatáček, houstnoucí provoz a často špatný asfalt. Nadával jsem na Italy, proč se o cesty nestarají jako Rakušáci, ale po přejezdu našich hranic jsem se jim zase omluvil :oops:
Pokud je u nás problém s přetlakem turistů, tak v Itálii to mají podobně. Na passo Falzarego jsem vyrážel kolem 8h a nahoru a dolů naprostá bomba. Kolem 10h se ale v každém stoupání na vrchol tvořily nechutné kolony a asi všichni italové hromadně vyrazili na hory :oops: Já jsem jel naopak ve volném směru dolů a pokračoval do města Asiago (památník bojů 1.svět.). Lehce jsem zakufroval a dostal se na okresku (Primolano-Asiago). Tak to byl zatáčkový ráj. Až mně bylo Mazdy líto, že tady nechám brzdy a převodovku. Ale aby nevyšla ze cviku, tak si to zopakovala ještě jednou (Asiago-Valstagna). Zpět do Cortiny jsem se vydal s odbočkou na přehradu Vajont (více info o tragedii na googlu) a na závěr lahůdka Passo di Giau. Kolem 17h mraky lidí sjíždí z vrcholu dolů a já skoro sám naplno nahoru. Na mě možná až moc vlásenek, ale výhledy s přicházejícím západem slunce úchvatné. A sjezd dolů možná ještě lepší, než nahoru.
Pondělní návrat jsem bral jako rychlý přesun, ale stejně jsem si užil Passo Tre Troci v opačném směru s horším povrchem a už větším provozem a příjemně překvapil úsek Pelos di Cadore-Willa Santina. No a po bezproblémových 2tis km jsem zůstal stát v koloně u Pasohlávek, při pokusu objet to jsem narazil na ucpanou D2, tak jsem si nakonec závěr cesty užil v rozbitém "Passo Slavkov u Brna" :evil:
Mazda dostala brutálně zabrat a občas jsem se bál jestli to stařenka (2006) zvládne a něco se nevysype (pojištění s asistencí), ale nakonec absolutně bez problémů. Nakonec i průlet přes Rakousko s nataženou střechou a klimatizací byl v pohodě. Za tohle si MX5 zaslouží jednou za rok pořádně vyvětrat ;)
KarlosPV
 
Příspěvky: 32
Registrován: 23 kvě 2018, 09:11

Předchozí

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 94 návštevníků