NC1 2.0 Niseko Galaxy Grey - Ondra

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

NC1 2.0 Niseko Galaxy Grey - Ondra

Příspěvekod Ondra_V » 28 kvě 2021, 22:46

... Mám radost, že konečně po letech můžu být tady na fóru i v jiný roli než jako voyeur bez vlastního auta.. :D

Tak jak jsem se sem dostal? Vezmu to možná trochu ze široka. Psal se rok 2015 a já bez mučení přiznávám, že jsem Mazdu Mx-5 neznal..Teda.. Samozřejmě jsem věděl, že takové auto existuje, ale nic mi neříkalo. Tehdy mi bylo lehce přes 20 a měl jsem pocit, že správné sportovní auto je německé, italské... Až si můj známý koupil na hraní NC1 1,8. Když mi to ukazoval, tak jsem to nechápal..Proč takový auto? Proč se to tváří jako sportovní auto když to má jen 93kW? Koho se to snaží oblbnout? Kamarád nepřesvědčoval, nevysvětloval, jen mi dal klíč a nechal mě ať se jedu projet. To co následovalo mě na příštích pár let rozbilo. Ještě nikdy se mi nestalo (ani předtím ani potom), že bych si s nějakým autem porozuměl tak rychle. Ale to je tady v tomto kruhu pacientů asi zbytečné popisovat. Fér je říct, že v té době jsem měl jako své daily Peugeota 207, tudíž každá jiná převodovka by bylo zlepšení, ale to co jsem zažil tady v Mx-5 bylo prostě úžasný..

No a to je příběh o tom, jak mě kamarád rozbil. Bohužel jsem v té době ještě studoval a pořídit si NC byla utopie. I kdybych nějak poslepoval tu pořizovací cenu, tak bych si absolutně nemohl dovolit to provozovat. Kromě svojí tehdejší školy jsem tak začal studovat i předmět MX-5 a bůh ví, že jsem na to měl spoustu času...Jenže čas plynul a i když jsem místy o pořízení neuvažoval tak intenzivně jako jindy, nikdy jsem tu myšlenku úplně neopustil. Místy jsem se i podezříval, že jsem si možná Mazdu i příliš zidealizoval a tak čas plynul dál..

No a teď už se pomalu blížíme současnosti. To už byla fáze, kdy jsem snažil přesvědčit sám sebe, že pořídit si Mx-5 je nesmysl :D .. Ideální investiční předmět to není... Praktické to taky není. Potřebuje to mít garáž..Byl jsem už ve fázi, kdy mě moje okolí začalo nenávidět pokaždé když jsem pronesl slovo Mazda. Spouštěč mohlo být cokoliv, nejčastěji však, když jsem viděl projet někoho z vás pacientů kolem. Až jednoho teplého únorového dne vedle mě zaparkovala Mx-5 NC1, šedivá a ve mě se to zlomilo. Už se v tom nebudu trápit. Sny se prostě a jednoduše mají plnit, tečka. Vnitřně jsem se rozhodl, že chci a kupuju. Konečně jsem si tady na fóru požádal o registraci, vypsal poptávku a začal naplno shánět.

Poslední část by se dala nazvat shánění.. A vy co to sledujete dozajista víte, že v současné době najít dobrou mx-5 v dobrém stavu za slušné peníze je téměř utopie. Samozřejmě, že po těch letech trápení jsem nechtěl dělat kompromisy a přeplatit první past, se kterou bych se jen trápil. Snažil jsem se proto být poměrně dost obezřetný. Od začátku jsem chtěl třetí generaci. Líbí se mi ze všech generací nejvíc. Sorry jako. Chtěl jsem dvoulitr, samosvor, ideálně FL ideálně 6q a úplně ideálně černou.. Ani jedno pro mě však nebylo tak důležité jako stav a koupit to z dobrých rukou. Což mě přivádí k MOJÍ milované Majdě.

Tedy předfl (06/2009), 2.0 Niseko, tedy 5q v Galaxy Grey :D Ale! S naprosto super doloženou historií, opečovávanou, ne moc ježděnou. Když se objevila. Věděl jsem, že musím jednat rychle. Protože jsem na bazoši byl jako doma (a duchem i možná více), tak se mi podařilo inzerát zobrazit doslova pár minut poté, co ho majitel zveřejnil. I když byla sobota ráno, hned jsem volal. Domluvil se na první možný termín prohlídky, což byl druhý den. S sebou jsem si vzal na prohlídku přítelkyni jako ten rozumný (čti kritický) hlas a už to jelo. Do karet mi zahrál i fakt, že majitel moc nesledoval současný stav na trhu, takže nějaký nárůst cen za poslední dobu nezaznamenal a prodával tak za cenu, která by byla rozumná už v době předkoronavirové. Defakto jsem na autě nic neobjevil. Tenhle příspěvek navíc zveřejňuji po prohlídce v Guru, kam jsem ji dal, abych měl jistotu. Takže skutečně - koroze 0, vše důležité je naprosto funkční a připravené mi dělat radost. Samozřejmě to má pár blbostí, které ještě pořádně nevím jak budu řešit, taková klasika - nenavíjí pás a vrže mi sedačka řidiče.. Ale jinak jsem si tuhle radostnou cestu z Guru skutečně užil, a to i přes fakt, že jsme s Majdou po cestě domů chytli strašnej slejvák (no aspoň jsem vyžkoušel, že do ní neteče). Teď stojí v garáži a já se na ní občas jdu podívat. Stojím tam jak trouba a pořád nemůžu uvěřit, že tahle kráska je po těch letech moje.

Jinak já i Mazda jsme na Praze 5 a pokud by někdo měl zájem, rádi se projedem s někým v tandemu.

IMG_1440.JPG
IMG_1130.jpg
IMG_1249.JPG
IMG_1125.jpg
Uživatelský avatar
Ondra_V
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 bře 2013, 00:47

Re: NC1 2.0 Niseko Galaxy Grey - Ondra

Příspěvekod KubaK » 29 kvě 2021, 10:06

Hezky popsáno, Ondro!
Byť nejsem žádné starej bard, ale v podstatě taky ještě zelenáč na tomto fóru, dovolím si napsat: vítej mezi pacienty s trvalou a nevyléčitelnou závislostí!!!
Z Tvých řádků je víc než evidentní, že je Majda Tvou vytouženou srdcovkou - asi jako každého z nás tady.
Tak ať Ti/vám dělá jen a jen radost a kouzlí permanentní makeup na tváři!!
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC1 2.0 Niseko Galaxy Grey - Ondra

Příspěvekod Pavel_cz » 31 kvě 2021, 15:05

Ahoj Ondro, mám radost, že máš radost a věř mi, že ti ze srdce rozumím. Bezesných nocí jsem měl spoustu a když jsem si pořídil svou MX-5 splnil jsem si sen. Vlastně asi nikdy nezapomenu na to, když jsem s ní jednoho letního dne odjížděl ze salonu se střechou dole.
No a společná projížďka je jasná věc, až budeš chtít vyrazit, dej vědět a můžeme zase něco vymyslet.
Uživatelský avatar
Pavel_cz
 
Příspěvky: 49
Registrován: 15 úno 2019, 21:17


Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků