NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 03 dub 2021, 20:10

… i v časech kovídiových zůstává prostor pro plnění snů, no ne?
Hledal jsem, hledal.. Čekal jsem a vyhlížel.. Ale zázraky se čas od času stanou.. Sobota 10.10.2020 pro mě zůstane tak trochu posvátná. To když jsem si nad ránem dovezl z Bonnu titanovou krásku, která na mobile.de čekala jen a jen na mě!! Můj splněný sen má podobu NC 2.0 PRHT, edice pro německý trh Sendo, první registrace v Německu 02/2015, nájezd při dovozu 8.928 km, kráska s těžko uvěřitelnou historií.. Co dodávat..
Přílohy
2020-10-09_01.jpeg
2020-10-09_02.jpeg
2020-10-09_04.jpeg
2020-10-09_06.jpeg
2020-10-09_08.jpeg
2020-10-09_10.jpeg
2020-10-09_12.jpeg
2020-10-09_14.jpeg
Naposledy upravil KubaK dne 07 dub 2021, 21:44, celkově upraveno 5
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: KubaKova NC 2.0 PRHT Sendo

Příspěvekod KubaK » 03 dub 2021, 20:22

Pár dnů po dovozu na třebovické STK:
Technik od emisí: "Vy jste od té mazdy? Pojd'te si s tím vyjet! Já se do toho soukat nebudu.."
Technik od STK: (přišel ke mně do "čekárny" s nechápajícím výrazem): "Vy jste od té mazdy? ... To jako má najeto devět tisíc?!" - Já mu na to říkám: "Ne, nemá. Má najeto osm tisíc devět set dvacet osm.." Neřekl nic a odešel..
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: KubaKova NC 2.0 PRHT Sendo

Příspěvekod KubaK » 03 dub 2021, 20:39

Na přihlášení na české SPZ jsem čekal skoro měsíc.. Proč? Bo korona.. A jen co jsem přihlásil, šup s něma do depozitu.. Od dovozu spí zimním spánkem a nabírá sílu, aby se s vervou pustila do první české sezóny!! ... Jako, nejsem Domča Cibulková, abych pro synčeka Jakubka kupovala spací dupačky od Gauče či Armejnýho, že.. Ale tak pyžamko a pláštík se snad sluší na zimu dopřát, ne? (já vím, to už je fetiš..) A před uložením ke spánku ještě navoskovat..
Přílohy
Sendo_wax1.jpeg
Sendo_cover-indoor1.jpeg
Sendo_cover-outdoor2.jpeg
Sendo_cover-outdoor1.jpeg
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: KubaKova NC 2.0 PRHT Sendo

Příspěvekod KubaK » 03 dub 2021, 20:51

... a teď, po víc než měsíci čekání (bo korona) na volný termín pro vyzvednutí SPZ z depozitu, se už konečně můžu těšit na velký dovozový (a zároveň předsezónní) servis u kluků na Bazalech.. ono stejně, za doby lokálního protektorátu (bo za hranice protektorátu legálně nevyjedeš) není moc kam spěchat..
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: KubaKova NC-FL2 2.0 PRHT Sendo

Příspěvekod HansB » 04 dub 2021, 09:35

Ahoj Kubo.
Pořídil jsi fakt fešandu a podle toho co píšeš tak jsi měl megaštěstí. Dobré historky z toho STK :D Taky slýchávám různé hlášky typu : Čím menší auto, tím větší řidič (194cm) atd.
Tak ať ti přináší jen radost a přeji mnoho šťastných kilometrů.

Ještě dotaz: Ten spací zimní futrálek jsi sehnal odkud a na kolik to zhruba vyšlo? Já na zimu pikatec-uju, ošetřím plasty, kůži, přefoukám gumy (pak po měsíci hýbu autem, aby nebyly z gum šišouni) atd. a pak schovávám pod netkanou textilii aby se na ní v garáži neprášilo, ale tohle je víc cool.
Mazda MX-5 ND 2,0 118kW 2015
Uživatelský avatar
HansB
 
Příspěvky: 26
Obrázky: 7
Registrován: 06 úno 2012, 03:00
Bydliště: Kladno

Re: KubaKova NC-FL2 2.0 PRHT Sendo

Příspěvekod Cores » 04 dub 2021, 19:11

Ikdyž jsem ujetej na stormy blue, v téhle si dovedu představit strávit léto :)
Ten nájezd je opravdu neuvěřitelnej. Kamarád loni dovezl z Brna po architektovi ncfl se 29000 km a to jsem si říkal, že je opravdu čerstvě zajetý. :)
Ať slouží a dělá radost, doufám, že se někde potkáme, rád bych jí viděl na živo.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: KubaKova NC-FL2 2.0 PRHT Sendo

Příspěvekod KubaK » 05 dub 2021, 09:25

HansB píše:Ahoj Kubo.
Pořídil jsi fakt fešandu a podle toho co píšeš tak jsi měl megaštěstí. Dobré historky z toho STK :D Taky slýchávám různé hlášky typu : Čím menší auto, tím větší řidič (194cm) atd.
Tak ať ti přináší jen radost a přeji mnoho šťastných kilometrů.
Ještě dotaz: Ten spací zimní futrálek jsi sehnal odkud a na kolik to zhruba vyšlo? Já na zimu pikatec-uju, ošetřím plasty, kůži, přefoukám gumy (pak po měsíci hýbu autem, aby nebyly z gum šišouni) atd. a pak schovávám pod netkanou textilii aby se na ní v garáži neprášilo, ale tohle je víc cool.

Zdravím Hansi.
Díky! Byť jsem měl možnost rozpočtu, který by pokryl i jeté NDčko, cíleně jsem šel opět do NCčka (viz. foto - moje "bejvalka", která teď dělá radost na důchod taťkovi a mamce.. takže zůstala "v rodině"). Chtěl jsem pevnou střechu, ale ne targu, jak má NDčko.. Co do vnitřního prostoru, velikosti a přístupu do kufru a pohodlí na dlouhé trasy, zdá se mi NC nejlepší řešení (ale to může být jen můj subjektivní pocit). Chtěl jsem kousek, který by byl poslední možnou variantou před spuštěním výroby ND. No a NC-FL2 v edici Sendo pro německý trh jasně rozhodla!! Jsem rád, že mi vyšla ta titanová!!

Dobře vím, že to byla sakra obrovská klika s tímhle kouskem, vyplatilo se čekat a vyhlížet.. Měl jsem v Německu ještě záložní "plán", kdyby tahle kráska nevyšla.. Nedaleko od Bonnu, taky Sendo, taky dvoulitr, ale v černé, a daaaaaaaaleko vyšší nájezd - celých 44tis.!!!!!
Kamarád-mechanik, co se mnou jel s vlekem, jen nevěřícně kroutil hlavou a mlčky obcházel, a pak fotil pro kamarády-mechaniky, že ojetinu v takovémto stavu ještě neviděl.. "Vypadá, že včera sjela z linky", povídal.. Bylo rozhodnuto!

K Tvému dotazu: jak vnitřní, tak venkovní kryt, a ještě u gumovou vanu do kufru, jsem pořídil na https://www.mazdashop.cz/Od-07-2005-NC- ... tm?&sort=4. Chvilku jsem čekal, ale i ty položka "na dotaz" byla v rámci dnů.
Jako Ty a asi všichni tu na fóru, taky před zazimování ošetřím, jak popisuješ. Jenom ještě přidám stabilizátor paliva a co dva týdny na deset minut pustím volnoběh..
Přílohy
2020-08-02_15.jpeg
2020-08-02_16.jpeg
2020-05-08_04.jpeg
2020-04-26_13.jpeg
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: KubaKova NC-FL2 2.0 PRHT Sendo

Příspěvekod KubaK » 05 dub 2021, 09:54

Cores píše:Ikdyž jsem ujetej na stormy blue, v téhle si dovedu představit strávit léto :)
Ten nájezd je opravdu neuvěřitelnej. Kamarád loni dovezl z Brna po architektovi ncfl se 29000 km a to jsem si říkal, že je opravdu čerstvě zajetý. :)
Ať slouží a dělá radost, doufám, že se někde potkáme, rád bych jí viděl na živo.

Díky! ... no jestlipak ta moje bývalá (viz. fotky výše) nebyla právě ta Tvá barva - "Stormy Blue"!!
Já myslím, že pokud se o ni budu náležitě starat, s veškerou láskou a péčí, dovedu ji jednoho dne na "V"čkové značky.. Pokud pak ještě půjde sehnat benzín!!!

K tomu nájezdu - jako novou si ji v Mazdě v Bonnu v únoru 2015 pořídila jakási paní ze Siegburgu, a to ve svých 70 letech. Po pěti letech ji dala pryč. Důvodem prodeje (podle majitele Autohausu v Bonnu, kde jsem ji koupil), byla skutečnost, že už jí v pětasedmdesáti dělalo značný problém do vozu nastoupit a pak vystoupit.. jako, chápu.. já po 500km za den, taky mi to dělá problémy.. Takže mi ji "Babča" (s velkým respektem k ní!!) lehůnko zajela..
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod HansB » 05 dub 2021, 11:04

Čau Kubo.
Díky za reakci. Kouknu na to.

Já chtěl původně taky NC, přišla mi nejlepší v poměru cena/staří/velikost k mým možnostem. Prvně jsem zkoušel nějakou speciální edici u pana Krále pod Brnem, ale tam jsme se shodli s panem Králem, že jsem přerostlý a ani on mi MX5ku nedoporučoval, respektive mi ji určitě nevnucoval. Tak jsem byl smutný, že si žádnou hračku nepořídím, ale pak tchán narazil na mé současné ND, kousek od Berouna. Sice mi bylo řečeno, že je menší než NC a bylo o krapet dražší, ale za kouknutí jsem nic nedal. No a pak po pár peripetiích s původním majitelem, jsem zjistil že se mi moc líbí a když jsem trošku přihrblý tak to půjde :) Těch 26 000km ještě šlo, na výměně gum jsem si pořádně prohlídl spodek a musím říci, že jsem zíral jak není spodek skoro ani zaprášený natož chytlý rzí, v servisu mi ji taky vychválili.
Asi jediná věc je ten volant, který se nedá přitáhnout blíž k tělu a být sedačka o 5čísel níž tak by to byla naprostá dokonalost. Ale holky musí mít drobné chybičky ;)
Mazda MX-5 ND 2,0 118kW 2015
Uživatelský avatar
HansB
 
Příspěvky: 26
Obrázky: 7
Registrován: 06 úno 2012, 03:00
Bydliště: Kladno

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod Bass.Boi » 06 dub 2021, 15:05

Oooo ta vypada nadherne!!
Najezd teda silenej ale :lol: :lol: :lol:
Vysku neres, mam NC 2.0 (2005) s daleko vetsim najezdem (208k) a merim 198cm :mrgreen: :lol:
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 59 návštevníků