gramo - NB 1.8

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod Safa » 19 čer 2017, 22:33

Jasně, že má gramo rollbar... Je vidět pár příspěvků výše/níže... ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod PetrH » 19 čer 2017, 22:46

JohnyS píše:Ahoj,
Ty tam máš windshot s reprákama? Já je mám taky, uvažuji o rollbaru, ale k tomu windshotu už jsem si udělal citový vztah :D vejde se to tam i s rollaberem nebo mám oko z kašparovy krávy, blbě vidím a nic takového tam nemáš ? :D

Tady to mas v detailu:
download/file.php?id=8768&mode=view
Jen se musely u tech repraku seriznout trochu ty kryci plasty.
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 280
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 13:33
Bydliště: Plzen

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod JohnyS » 19 čer 2017, 23:01

Super :) jen je škoda, že nejde i sklápět.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod PetrH » 19 čer 2017, 23:09

JohnyS píše:Super :) jen je škoda, že nejde i sklápět.


Nene, to opravdu nejde. K tomu abys ho tam napasoval, ho musis cely rozebrat a slozit ho v ramu.
Ale nikdy jsem ho neskladal, takze to jako nevyhodu nevidim.
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 280
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 13:33
Bydliště: Plzen

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 24 čer 2017, 11:45

Petře, díky za odpovědi, beztak jsi k nim povolanější :) a omlouvám se, že jsem nereagoval, byl jsem 14 dní na výletě po Skandinávii. (bez mazdy)
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 01 črc 2017, 22:21

Tak abych taky něco napsal... už někdy začátkem května jsem si ukutil náhradu místo kastlíku s hodinama
Obrázek
Je to i v autě, ale zatím žiju v blažené nevědomosti a čidlo měří teplotu v motorovém prostoru, pro montáž adaptéru potřebuju vyrobit vhodnější vzpěru k sání nebo se smířit se seřezáním stávající... Když už jsem měl dole tu středovou konzoli, taky jsem vyměnil žárovku v podsvícení regulace topení, bylo to trochu na pokračování, první co jsem koupil měla asi jen 0.5W, takže to skoro nebylo poznat, 1.2W je OK. Ten přepínač je na anténu, aby zbytečně nevyjížděla když poslouchám MP3.

Dneska jsem ji umyl a konečně se dokopal zkontrolovat kanálky na odvod vody. Kartáč prakticky volně propadl až na zem, nebylo tam vůbec nic, ani ty záklopky bránící proníkání hluku do kabiny, což je fajn, aspoň se to nebude zanášet, beztak to má smysl jen se střechou nahoře a to většinou nejezdím a když už, tak se to stejně ztratí.
Taky jsem se pěkně projel a zjistil, že ty zadní gumy už jsou dobrý leda k doježdění v Mýtě a do legálního provozu bych měl nahodit něco, kde je trochu víc vzorku...
Naposledy upravil gramo dne 18 dub 2018, 19:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 19 srp 2017, 23:22

Při opravě podsvícení ovladače topení a instalaci kastlíku s ukazatelem teploty oleje jsem si všiml, že manžety okolo řadičky už to mají za sebou, tak jsem využil Andreho group buy na IL a objednal opravnou sadu.

Obrázek

Všechno šlo hladce, jen jsem se zasekl na tom, jak vyměnit tu menší manžetu -- zakrátko jsem zjistil, že nejsem první a že je to jednodušší, než se zdálo -- starý zbytek manžety odřezat, tyčku trochu namazat a ač se to nezdá, ten malý díl se pak přes ni přetáhne docela hladce. Nějaký olej tam byl, ani nevím, kolik ho tam patří, ani jsem žádný převodový po ruce neměl, tak jsem pro jistotu ještě kloub pomazal vazelínou s teflonem a zase všechno smontoval zpátky.
Naposledy upravil gramo dne 18 dub 2018, 19:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 13 zář 2017, 00:21

Něco jsem letos najezdil, tak z toho vyšlo, že je olej na výměnu, při té příležitosti konečně došlo i na instalaci mezikusu pod filtr a zapojení čidla, tak už mi budík ukazuje teplotu oleje. Jak se tu už několikrát psalo, instalaci adaptéru pod olejový filtr brání výztuha pod sáním, buď je potřeba vyrobit jinou nebo upravit stávající. Johnny z DicompRacing si s tím hezky pohrál a ubral, jen co bylo nutné, takže výztuze zbyly obě žebra.
Obrázek
Obrázek

Taky už bylo potřeba vyměnit zadní brzdové destičky. Při výměně "náhradních" zadních kol zpět za originální u Muzzyho jsme si všimli, že PZ pneumatika je potečená barvou --
náhradní zadní kola jsem při "renovaci" přestříkal montanou. Vzpomněl jsem si, že den před Autíčkářským trackdayem v Mýtě se mi rozsvítila kontrolka brzd a bylo potřeba dolít brzdovku a i když jsem ji dolil po horní rysku, druhý den před vyjetím na dráhu jsem to znova kontroloval a zase to bylo pod ryskou a musel jsem něco málo dolít. Když jsem si tyto dva fakty spojil, vyšlo mi z toho, že mi teče PZ brzdič a brzdovka rozletala novou barvu na disku. Při výměně destiček na PZ brzdiči bylo vidět, že netěsní. Tak mám zrepasované oba zadní brzdiče. Nicméně budu muset něco udělat i s předníma brzdama, protože Daihatsu mi po repasi brzd a výměně všech brzdových destiček a předních kotoučů brzdí momentálně o level líp než Miata a v podstatě cokoliv, do čeho sednu brzdí líp a takováto situace miatě fakt nesluší :)
Naposledy upravil gramo dne 18 dub 2018, 19:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod Robo96 » 13 zář 2017, 07:11

pekna praca na tej vzpere, inspirujem sa :)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod froxic » 13 zář 2017, 08:54

Pěkně si s ní hraješ. Jsem se chtěl zeptat, ten budík je Depo Racing Peak? Jak si s ním spokojen? Plánuju chladič oleje a coolant reroute, tak budu dávat jak budík na vodu (co neměří kraviny) a budík na olej. Co jsem pochopil, tak Peak verze by měla umět i varovat diodou u nastavené prahové hodnoty.
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 55 návštevníků