IvanGS - moje nová láska NBFL

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod IvanGS » 19 črc 2012, 10:13

Po několika intermezzech jsem si ve svých 52 letech uvědomil, že k radosti za volantem nepotřebuji stovky koní, stejně jsem je nevyužíval a užíval si zatáček. A také to, že co potřebuji, umí Mazda MX-5 lépe než cokoliv jiného a mnohem levněji. Jak víte, začal jsem sbírat informace teprve nedávno s cílem koupit MX-5 na jaře - přes zimu něco našetřím a bude čas něco pěkného v zahraničí sehnat. Ale všechno je jinak. Objevil jsem inzerát, který mne zaujal, požádal nezávazně o informace a to rozhodlo. Nakonec šlo o minuty aby mi auto neuteklo, ale včera to dopadlo a přiznám se, že jsem snad nikdy nebyl tak šťastný z uskutečněné koupě auta. Tak tedy:
NBFL, 1.8., 2003, koupeno v ČR, servis Mazda, servisní knížka, CZ manuál, jediný majitel. 6-tikvalt, samosvor, kůže, centrál na DO, el.okna, 16" kola atd., za příplatek hardtop, zadní křídlo, přední spoiler, držák přední SPZ, ochranné oblouky za sedadly, zadní lakované "zástěrky", výfuk, koberce (původní výfuk i koberce jsou k autu také), možná jsem na něco zapomněl. Ale co je nejlepší, auto má najeto necelých 18 tisíc km a je v doslova exkluzivním stavu, skoro jako nové. Nikdy nebylo v myčce, ježděno jen v létě a jinak stálo v suché garáži. Poslední třešničkou na dortu je, že prodávajícím je Petr Spálený, kterého asi znáte a s touhle Mazdou (jen jinými koly) je dokonce vyfocen na obalu svého CD Jackpot.
Auto budu mít doma o víkendu až připravím místo v garáži, ale hrozně se těším až hned vyrazím do Orlických hor a na nějaké setkání s MX-5 nadšenci.
Přílohy
zepredu.jpg
zezadu.jpg
petrspalenyMX5.jpg
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod Pavel38 » 19 črc 2012, 10:19

Tak to nejde jinak než jen poblahopřát. :-)
MX-5 NBFL, 1,6, SUNLIGHT SILVER
Uživatelský avatar
Pavel38
 
Příspěvky: 313
Obrázky: 11
Registrován: 02 dub 2012, 16:11
Bydliště: Praha

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod Vavris » 19 črc 2012, 10:33

Takže je skutečně tak skvělá, jak inzerát hlásal :) Jo, nezbývá než gratulovat! A 19.8. jí přivést ukázat na Miata Cup!

PS: Kola vyměnit za lehčí a křídlo sundat!
back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod George » 19 črc 2012, 11:24

Pěkná! Pokud by ses toho křídla chtěl zbavovat nebo by se ti víc líbil jen ten "nástavec" kufru co mám já, rád se s tebou nějak dohodnu na výměně/odkupu :)

Obrázek
_MG_1412 by GeorgeCZ, on Flickr
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod LordJames » 19 črc 2012, 11:28

Pekna, gratuluju :) Kridlo bych nechal, celkove sedi ke kouzlu tohohle kousku ;-)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod IvanGS » 19 črc 2012, 11:29

Na Miata Cup na 90% přijedu (podívat se). O úpravách jsem zatím nepřemýšlel, doplňky jako tohle křídlo nemusím ale je originál Mazda, tak uvidím. Původní kola bývalý majitel měnil za tyhle, kolik váží nevím, líbí se mi ale pokud by se našla jiná, která by se mi líbila a byla lehčí, určitě bych o tom uvažoval. Původní výfuk mohu zvážit, ten co je na autě nevím kolik váží, je to ale asi originál Mazda, resp. byl v Mazdě na auto montován tak nevím. Uvažuju o kitu sání vč. KN filtru, zbytek až se s autem seznámím a získám další doporučení od odborníků.
Teď musím připravit garáž, místo pro hardtop a musím sehnat lehkou, prodyšnou plachtu. Kamarád má na Morganu natažená pružná froté prostěradla, ideální řešení pokud by se to dělalo ve velikosti MX-5, nevíte o něčem? Auto chci v první řadě umýt, nakonzervovat a pokud znáte detailing, tak mám připravenou sadu prostředků na ochranu celého auta vč. interiéru a karoserie, chtěl jsem to původně na jiné auto. Je to pakárna, asi 8 operací a různých prostředků, poslední je buď speciální vosk nebo v mém případě tanký povlak prostředku na principu nanočástic, viděl jsem s tím pár aut a ten lak vypadá neskutečně.
Jo a ještě pár dotazů:
- jak se sundává a nandává hardtop? Koukal jsem že má vyhřívané okno, určitě bude někde i konektor... A stejně prosím na co si dát pozor při manipulaci s plátěnou střechou.
- servis - auto bylo párkrát v Mazdě, má najeto skoro nic, ale přesto je 9 let staré a zajímá mne např. co si myslíte o rozvoďáku, popř. dalších věcech, které by mohly věkem trpět
Díky!
Přílohy
kridlozezadu.jpg
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod dopr » 19 črc 2012, 11:30

Tak to je masakr. Auto od Petra Spáleného. To bude mít snad i sběratelskou hodnotu mimo to, že je v naprosto bezvadném stavu :)
Závidím, a moc. Ale zároveň přeju mnoho krásných kilometrů s touto krasavicí. Fakt bomba :!:
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod IvanGS » 19 črc 2012, 12:10

No, ještě "se jedná" o příslušném CD s podpisem, měl bych ho jako část dokumentace k autu... :) . Ale jo, tohle auto má šanci stát se jednou ceněným veteránem - zajímavá historie, já toho moc nenajezdím a stav se budu snažit udržovat originální a co nejlepší, s vyjímkou drobností, které jdou vrátit zpět. Proto v tuhle chvíli neuvažuju o demontáži a prodeji křídla, s tím bylo kupováno a je i na obalu CD. Jo, ještě je v kufru windshot nebo jak se tomu říká.
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod petr007 » 19 črc 2012, 12:53

Gratulace, nádherný kousek a pěkná historie. Hodně šťastných km.
Rozvoďák bych asi vyměnil, pokud to nedělali v Mazdě. Nasazení HT, je velmi jednoduché, lepší dělat ve dvou lidech. Složit plátěnou střechu HT nasunout na dva šrouby vzadu a zajistit čtyřma zámkama uvniř a zapojit konekor ohřevu skla, toť vše.
Naposledy upravil petr007 dne 19 črc 2012, 12:59, celkově upraveno 1
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: IvanGS - moje nová láska NBFL

Příspěvekod George » 19 črc 2012, 12:58

Jasný, to moje je taky origo Mazda, tak jsem to jen navrhoval :) Jinak hardtop odcvakneš na rámu skla, na boku vedle sedaček jestli tam jsou zámky, za řidičem uvidíš kablík, tak ten vypojit(vyhřívání) a pak jen střechu trochu posunout dozadu aby vyskočila ze zámků a zvednout :)

máš opravdu šanci na to vlastnit auto, který bude časem někoho hodně zajímat díky stavu a historii :) Otec má Renaulta 4CV, kterého měl jako první majitel Adolf Born a pár lidí už se o něj celkem zajímalo :)
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 63 návštevníků