Winie´s Miata NA

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Winie´s Miata NA - nemaže....

Příspěvekod kousmen » 25 dub 2020, 22:29

Tak to je nádherný. Gratulace...
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Winie´s Miata NA - nemaže....

Příspěvekod Winie » 29 dub 2020, 09:49

Tak sem se konečně přestal zabývat na chvíli garáží a jejím okolím a začal sem vytahovat díly z regálů a něco dělat.
Je fajn, když nemusíte v ten den/večer všechno dodělat, protože můžete ten bordel nechat tak jak je a auto taky tak.
DSC_0442_50.jpg


Takže předek už sem nahodil a zadek mě ještě čeká. Celkem dlouho sem laboroval jaké pružiny pořídím a nakonec sem se rozhodl vyzkoušet RS*R TI2000 v kombinaci s B8 Bilstein. Celé včetně horního uložení je to na NB, tak jsem docela zvědavý jak to bude fungovat na rozbité silnici v kombinaci s PUR uložením. Co se týče setupu tlumení, tak by to mělo být hodně podobné sérii, tuhost by měli dodat silentbloky, tak uvidíme :-)

Ještě nahodím dozadu DS2500, depunkuji exterier a můžu na STK :-D
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA - nemaže....

Příspěvekod Winie » 27 kvě 2020, 16:12

No, tak se to trošku zvrhlo. Když už bylo auto zvedlý na kozách, tak sem si řekl, že se na něj podívám jestli někde neobjevím nějakou tu korozi.
O jedné dirce sem věděl a počítal sem s tím, že ji zavařím.
IMG-20200517-WA0005.jpeg


Hned pod řidičem sem zjistil, že to asi bude horší než sem si myslel. Když to shrnu, tak vyrezlo, nebo začalo reznout vše co bylo před deseti lety vyvařené od "profíků". Takže z jedné díry jich bylo asi 6 a dva týdny na kozách a vyvařování pořádně, zatmelit a pak pořádný nástřik podvozku.

Nakonec se nám to povedlo, nahodil sem po pár problémech i Bilsteiny a RSR pružiny, zahodil sem nastavitelné vzpěry stabilizátoru, DS2500 a že se trošku projedu, aby si podvozek sednul. Bydlím bokem od hlavních silnic, tak sem to vzal asi na 5km projížďku. Když sem dal auto zpět do garáže, tak se pod autem začala dost rychle zvětšovat skvrna od oleje. Vztekle sem zavřel a odešel sem na 4 dny - těsnění pod hlavou prolíná.

Když sem se uklidnil, tak sem motor očistil a zkusil to znovu nastartovat. Naštěstí se po pěti minutách začal rosit kryt rozvodu zezadu - tečou gufera na vačkách, takže super. To mám vyměněné za pár minut.

Tak sem se zas vykecal a sedám do auta a frčím do Elitu pro gufera a další potřebný bordel :-)

Já letos vyjedu!
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA - nemaže....

Příspěvekod kousmen » 25 čer 2020, 02:16

Vypadá to, že pravé japonské slitiny s duší se projeví nejlépe tím, že na nich přijde k životu lyška. Je to svině proradná, ale aspoň máš potvrzeno, že užíváš auto s duší. Je jedno jakej profík ti to zavaří. Každej člověk kdo ti sáhne na tvý ti to leda zavaří...

Jsem zvědav na referenci nových podvozkových skupin. Jestli to pěkně hraje, tak mi to udělá radost. Chtělo by to pak sladit s dalšíma blbůstkama od RShvězdaR, který umí vyloudit příjemnou muziku.

Garáž nepřestávám závidět.
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Winie´s Miata NA - nemaže....

Příspěvekod Winie » 09 črc 2020, 12:52

Já nemám auto, ale mentální tréning.
Konečně jsem se dokopal k tomu vyrazit na STK, dojel sem na STK a co myslíte. Vychcala mi voda :roll:
Praskla sponka na hadici - to nevymyslíš, takže táta frčel pro nářadí a destilku, nakonec i pro svorky. Proběhla relativně rychlá oprava, ale zase jsem zjistil, že nefungují sahary - takže se to celou STK vesele přehřívalo a sotva se to doplazilo domů. Naštěstí overheating není závada na STK a motor se projevil velmi dobře i na emisích, takže STK mám!

Bohužel, první co jsem udělal po příjezdu domů byla objednávka hliníkového chladiče, silikonových hadic a materiálu na novou brzdovou trubku, protože ta už si taky zaslouží vyměnit. Ale v září se možná projedu aspoň na zmrzlinu :lol:

Jako vedlejší efekt přehřívání to taky netopí (asi vzduch v systému) a swap 1,8 s 1,6 elektroinstalací a jednotkou je taky o velké toleranci, auto je reaguje na plyn dost divně a téměř vylučuje plynulou pomalou jízdu.

Takže v zimě všechno ven a konečně ten swap dodělat.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Winie » 02 říj 2020, 13:51

Čau ve spolek, tak jsem důvod cukání pod plynem nenašel, nehodlám si zničit převodovku, takže jsem se na to vyprdnul a pustil se do toho.
DSC_0052.jpg

Vytrhal jsem elektroinstalaci od motoru - což je mimochodem daleko jednodušší, než se to může zdát. Rovnou jsem demontoval světla a všechen ostatní bordel co by mohl překážet.
Motorák jsem natřel barvožroutem a opral wapkou, abych se dostal na první soudržnou vrstvu - překvapivě to byla původní barva :-D
DSC_0056.jpg

No a pak začalo oblepování, demontování, zaslepování a další a další ..ování. Nechal sem si namíchat barvu a první výsledek práce s pistolí vidíte níže.
DSC_0096.jpg

Asi vás zarazí, že se nejedná o bílý motorák, ale z praktických důvodů jsem zvolil tmavou barvu, abych se pak nedivil, že to po montáži všech podstatných věcí vypadá hůř než předtím.... Zvolil jsem Merlot Mica z origo vzorníku, protože se mi ta barva hrozně líbí a třeba v ní jednou bude celé auto.

Momentálně je to ve stavu jako na poslední fotce, protože nechávám barvu vyzrát, ale dneska tam půjdu zas něco dělat, tak uvidíme kam se pohneme :-)
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod kousmen » 02 říj 2020, 22:21

Hmm. To jsem chtěl udělat už tolikrát... Zase jsi o krok napřed. :P
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Winie » 14 říj 2020, 16:10

Tak jsem pokročil o krok dál. Sice mě to stálo nějaký to laborování, ale po online spolupráci s Ferniem motor naskočil a běží! Ještě jednou díky moc za rady.

Ale zarazil jsem se hned o krok dál. Bohužel mi nepasuje palubková elektroinstalace z 1.6 na tu novou z 1.8. Dva ze tří konektorů sedí, ale bohužel mají jiný pinout, takže to nefunguje.
Začal jsem s tím laborovat, ale zatím jsem dosáhl tak maximálně toho, že si vždy vypálím pojistku od budíků.....
Bohužel ani schémata nepomáhají, protože já v té motorové elektrice mám jeden bílý drát a ten prostě v žádném ze schémat není :?

Poptal jsem pár lidí co projedou sklady a mrknou jestli náhodou tu palubkovou elektroinstalaci nemají, ale moc tomu nevěřím :-( Vypadá to, že jsem pěkně v pasti a moc možností kudy z ní ven nemám. Dokonce už si i hraju s myšlenkou, že udělám kompletně vlastní budíky :roll:

Takže kdyby jste někdo s 1,8 okolo roku 94/95 měl stejné konektory od hlavní elektroinstalace a byl od té lásky a nafotil mi pinout té pod palubkou, tak bych mu byl navždy vděčný. Nebo aspoň OE číslo toho svazku pod palubkou.
Je tam jednoduchý přístup, jen když se sundá ten plech pod volantem.
Webp.net-resizeimage.jpg
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Ryba » 26 říj 2020, 14:23

jeej Winie, asi tak pred dvema mesici sem mel vytahanou komplet elektriku a rezal co se dalo, mam 1996, konektory vypadaj stejne... Ale do CZ se zase dostanu az na vanoce, sakra... Jestli si dobre pamatuju tak je tam par bilejch dratu co sou jako dvoulinky - uvnitr je zem omotana okolo napetovyho... Jako mozna naky prase jen delalo elektriku v moji miate, protoze tolik slepencu sem fakt nevidel...

Kazdopadne mam tu vsechny mozny manualy k elektrice tak by se to v tom mozna dalo najit? Ktery konektory ti nesedej? Defakto sem prosel kabel po kabelu a fakt sem cumel kolik veci tam je uplne zbytecne na veci co vubec nemam (abs, cruisecontrol, vsechny solenoidy a egr sracky atd haha)
Ty co ukazujes sou jdou k packam jestli si dobre pamatuju?
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Winie » 27 říj 2020, 14:38

Ježiš nazdár Rybo ty ještě žiješ? :lol: zrovna nedávno jsem si říkal, kde je tobě a autu konec :D

Nakonec jsme to dali online s Ferniem dohromady a už to vše funguje.
Musel sem to propípat, abych našel co kam patří. Tím jak já mám původně celkem socku výbavu, tak mi tam i dost drátů zůstalo (hodně od ABS)
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků