Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod rojan » 15 dub 2020, 07:15

To jsi mě moc nepotěšil, měl jsem v plánu se taky vydat tím směrem. Každopádně díky za tip (kam zatím nejezdit) :)
rojan

Příspěvekod Tomin » 15 dub 2020, 20:01

Ale to by zase byla škoda, když výlet sám o sobě to byl pěkný. Klidně si tam zajeď, třeba i tu samou trasu a pak sem dej oponentní posudek. Zase bych nerad, aby to vyznělo že je to tam kdovíjaký Mordor. Letos tam chci ještě jednou zajet a vylézt na Horu Osudu - pardon - Lysou horu. Ale kvůli mrštnému povození už ne :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Tomin

Příspěvekod Tomin » 16 čer 2020, 16:47

MORAVSKO-SLEZSKÉ LÁZNĚ Včera jsme s mladou paní podnikli další tématické putování po zdejších lázeňských střediscích, jenž nás tolik bavilo loni na podzim [15.10.19] Model zůstal stejný - krátká zastávka na procházku, pofocení, košt místního pramene a oplatků a mazat dál. Tentokrát to bylo pikantnější, že jsme vzali volno a jeli ve všední pracovní den. Vždycky mě rozladí, když na svých cestách za povinnostmi potkám někoho v kabrioletu, nebo - hůř - v kvalitním roadsteru. Takže jsem se včera naoplátku náležitě nasmál všem blbcům v arbajtovým dodávkách a firemních oktávkách takhle pěkně při prcpondělku :)
Teď jsme se zaměřili na východní perimetr Česka, který obsahuje lázně Teplice nad Bečvou (lahodná kyselka!), Klimkovice, Lázně Darkov, Luhačovice a Ostrožská Nová Ves. Objeli jsme to v tomhle pořadí a trasa vedla kolem Hostýnské pahorkatiny přes Oderské vrchy, Moravskou bránu, částečně Beskydy a Vizovickou vrchovinu. Bohužel se taky jelo po vizuelně nejmíň pohledné trase co znám Petřvald - Orlová - Karviná. Ale i tady to Mazděnka díky své úžasnosti proměnila v delikatesu. Moc se proto těšíme na letošní opětovnou výpravu okolo Česka [3.10.17], z které jsem byl tolik nadšen před třemi roky.

_20200616_083718.JPG
Teplice nad Bečvou

_20200616_084013.JPG
Klimkovice

_20200616_083544.JPG
Lázně Darkov

_20200616_083349.JPG
Luhačovice

_20200616_083303.JPG
Ostrožská Nová Ves
NC 2.0 Expression
Tomin

Příspěvekod Tomin » 29 čer 2020, 09:31

MAZDĚNKOU PRO PIVO Tak tohle tu ještě nebylo! Že ji používám na rozličné účely s vetší či menší užitkovou hodnotou jsem si zvyknul. Ale jet někam 160km pro to, že jsem dostal chuť na spešl pivínko, je už asi v zámezí. Ale proč ne, když je MX-5 to nejlepší SUV (sportovně-úžasné vozítko) ve Sluneční soustavě. Takže jsem si to v sobotu poO namířil do Potštejna poblíž Rychnova nad Kněžnou, do pivovaru Clock, všude možně maga hajpovanému. Navíc jsem měl v plánu se stavit v Nedvědicích u Pernštejna pro jabkový závin, trasa vedla přes Vysočinu, bylo pěkné počasí, tak co.

Ne tak docela. Předně jsem si vybral blbé silnice. Jestli je trasa z Tišnova do Nedvědic scheisse katze, tak Polička - Litomyšl - Ústí nad Orlicí je schweinhund. Když se jede hodinu pomalu po nějaké drncačce, tak si to nejde užít. A bylo horko! Se slzou potu na čele jsem vzpomínal na nedávné časy, kdy se jezdilo v mikině a jelo topení.

Potštejn je malebné a útulné městečko, stejně tak zahrádka pivovaru. Po vystání dlouhé fronty jsem si poručil točenou bezovku, tvarůžkovou pomazánku s topinkami domácího chleba, fantastické espresso a sebou tři velké 12° lahváče. Nazpátek jsem jel raději na Svitavy a po hlavní na Brno, byl podvečer, slunko už tolik nepálilo, pěkně hrála muzika, tož nakonec fajn. Jako vždy :)

_20200628_221103.JPG

_20200628_215718.JPG
NC 2.0 Expression
Tomin

Příspěvekod JardaMat » 06 črc 2020, 12:04

Tak příště za Tišnovem nahoru na Kaly, tam to jede skvěle až do Nového Města a Žďárský vrchy jsou taky dobrý.
Jarda
MX-5, NCA 2.0
JardaMat

Obrázky: 0

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora